Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul? Apad a...

Mit csinálok rosszul? Apad a tejem?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, és eddig dőlt a tejem, egy ciciből jóllakott, 100-150 ml-t evett egyszerre. Most két napja örülök, ha a két mellből összejön a 80-100. Létezik, hogy ilyen pikk-pakk elapadóban a tejem? Vagy van még remény? Azt hittem, ha egyszer beindul a dolog, és bőven van tej, akkor az nem változik meg ilyen gyorsan. Praktikákkal visszahozhatom? Iszom a laktoherbet, alkoholmentes sört, urtica urens homeobogyót.
2010. dec. 14. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi utal arra, hogy apadna a tejed. Arról írtál, hogy a babád kevesebbet eszik. Sír szoptatás után vagy nem hízik rendesen?
2010. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy szoptatás után ki kell fejni a maradékot, mert ha "érzi a mell, hogy nincs szükség több tejre" kevesebbet termel. Lehet, hogy hülyeséget mondok, de nekem ezt mondta egy néni. Én ki is fejtem, s lefagyasztottam kis pohárban a felesleget.
2010. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem, nem azt mondtam, hogy kevesebbet eszik a babám, hanem hogy kevesebb jön a cicimből. Míg eddig kibírt 3-4 órát két evés közt, most mivel kevesebb tej jut neki, ezért 2 óránként kéri. :-(
2010. dec. 14. 19:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Fejem én, de két napja hiába :-(
2010. dec. 14. 19:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy nincs több a cicidben szoptatás után,lehet csak nem indul meg a tejleadó reflex.

Nekem napi 2 liter tejem van(anyatejleadó vagyok),de mellszívóval egyszerűen nem indul meg a leadó reflexem,úgyhogy kézzel fejek.

Először 20-30 másodpercig (esetleg tovább is)sodorgatni kell a mellbimbókat és utána fejni,nekem így meg szokott indulni.Ezt többször ismétlem egy fejés alkalmával,így többször újraindul.

Nem közvetlenül szoptatás után fejek,hanem legalább 15-20 perccel utána,mert nálam ilyenkor jobban működik a leadó reflex,ha közvetlenül utána fejtem,nagyon nehezen indult meg.

Nem tudom nálad beválik-e,én ezeket tapasztaltam ki,ezzel a módszerrel fél litert szaporodott a tejem,mellszívóval nem tudtam szaporítani.

Sok sikert.(esetleg írj,hogy nálad beválik-e,köszi)

2010. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A baba a legjobb tejszaporító. Nyugodtan adj neki 2 óránként, akár 1,5 óránként, ha kéri. Szépen visszahozza a tejecskét.

Meg szorgalmasan igyál, napi 3 litert, a cicis teák mellett csipkebogyóteát és sárgabaracklevet is, meg gyerekkávét (ha szereted), hogy ne legyen unalmas. :)

És főleg ne idegeskedj és próbáld meg nem méricskélni minden kaja után, mert ha látod hogy nem annyi, amennyit szeretnél, megint ezen fogsz agyalni. :)

2010. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előttem levők jókat írtak. Plusz hat hetes kor körül van egy növekedési ugrás, amikor a babák több tejet igényelnek és ezt a gyakoribb szopizásokkal "csinálják" maguknak. Úgyhogy ne aggódj. A két mellből való szoptatás ugyanolyan jó, mint a váltott melles. A babák néha változtatnak a már bevált szopis gyakorlatukon, néha elég nekik az egy cici, máskor pedig kettő kell.
2010. dec. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne problémázz a dolgon. Létezik, hogy csökken a tej, nekem is nagyon lecsökkent, hiába volt minden praktika. Én másfél óránként tettem cicire, mert folyton kért enni... de nem nőtt a tejem így se.. még a more milk se vált be, mert attól meg begyulladt... Szóval 6 hétig nagyon jó, hogy anyatejes volt. Még próbálkozz kicsit, hátha megnő az a tejci, ha meg kell, pótolj!!! Én is ezt tettem, mikor a babám folyton sírt éhesen én meg már vele sírtam, mert nem tudtam több tejet adni neki (ez tartott 2 hétig, ami alatt ő brutálisan lefogyott...)... és akkor kapott először tápszert. Azóta van egy boldog babám. Anyatejes és tápszert is kap kiegészítésként. Mintha kicserélték volna, annyira kiegyensúlyozott lett. Szóval azt mondom, hogy próbálkozz, de ha éhes, és nem gyarapszik, akkor kapjon kiegészítést, ne sírjon éhesen!!!
2010. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet? Szaporodott a tejcsi?
2010. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!