Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudom, minden baba más, más...

Tudom, minden baba más, más igényekkel, de átlagban mi a "normális" amit egy két hetes eszik?

Figyelt kérdés

Szombaton voltunk két hetesek, és elég változó amiket eszik.Az átlag az a 60-70 néha 80 ml, de evett már 100at is, és volt hogy 40el 3 órát aludt....

Csak azért kérdezem, mert annyira nem akarom hagyni, hogy a cicimen cumizzon, mert képes lenne két szopi között végig ott lenni, de néha úgy csinál mint aki baromi éhes 60 ml után, sírdogál, ráteszem a mellemre és csak cumizik....aztán inkább leveszem ringatgatom, és elalszik....nem akarok kegyetlen anyának tűnni, aki nem adja oda a cicit a babájának, de muszáj valamit kialakítani, mert tényleg mindig a ciicmen lógna...amúgy nagyon jó kisfiú:)

Szóval szerintetek is lehet hogy mondjuk 60után már nem éhes, csak cumizna?


2010. nov. 2. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapos koráig 1 órahosszát szopizott. Szóval szinte szoptatástól szoptatásig. Most 3 hós, és most meg 5-10 perc alatt végez, de sajna még mindig 2 óránként eszünk. Ez van. Én nem tudom mennyit evett, mert nem mértem. De úgy 40-80ml-t esznek az ilyen korú babák.
2010. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
van hogy nekünk is egy óra a szopi....de azért sem akarom hogyni hogy csak cumizzon, mert teljesen kikészül a mellbimbóm...de annyira édes, mikor a hatalmas szemeivel néz, hogy nagyon nehéz nem rajta hagyni:)
2010. nov. 2. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:

jó hízásnak számít a testsúly kg x 150.

pl. 4 kg-s baba: 4x 150=600 g-ot jó ha ezsik egy nap alatt.

2010. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Utóbbi a tápszeres babák "matekja", igen. :-S


Ha muszáj, ne az egyszeri adagokat nézd (hol ennyit, hol annyit fog enni, ez nem mérvadó!!!), hanem a hízás ütemét! A szopisokra vonatkozó durva sacc: [link]

2010. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mintha én tettem volna fel a kérdést! Úgy látom megnyugatató választ nem kaptál, de engem valamennyire megnyugtat hogy nem csak mi vagyunk ezzel így. Nekem is ma 40-50 miliket evett, és alszik mint a bunda. :) Ma vagyunk két hetesek...Ha eszik 70-80-at, akkor hasfájás van egész nap...Éjjel hála az égnek alszik, csak 3-4 óránként kel fel enni, és alszik is vissza.

Nekem is ez a bajom, hogy45 percig is elnyammog a cicin, és oly keveset szív...

Hát, kitartás szerintem. Meg kell ismernünk a gyermekeinket, össze kell szoknunk. :))

2010. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, főleg neked kedves utolsó:)
2010. nov. 2. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy a picik hamar, pár perc alatt megeszik azt a mennyiséget, ami nekik elég, utána pedig már csak jól érzik magukat a cicin. Nekem az első héten egész nap szinte cicin volt, aztán a második héten váltottunk, és egy szopi max. 20-25 percig tart (felváltva két mellből). A babám nyugodtabb lett, és van elég pisis-kakis pelusunk is. Türelem és kitartás kell, és nem vagy rossz, ha nem hagyod a ciciken egész nap.

Mennyiséget én sem tudok sajnos mondani, de tényleg azon van a hangsúly, hogy össze kell szokni a babával, és figyelni kell az igényeit, hiszen minden baba más.

Egy 3 hetes kislány anyukája

2010. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
A gyerekdokid elég rosszul tudja, ha ennyit és így mondta neked... :(
2010. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!