Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem alszik a baba? Normális...

Csill79 kérdése:

Nem alszik a baba? Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hetes,anyatejes,és tápszeres.Nappal szinte semmit nem alszik.Sokat nézelődik,de ha megunja sír.Nagyon hasfájós és sokat sír.Kezdek aggódni,hogy van valami baja.Normális,hogy nagyon keveset alszik???
2010. nov. 30. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez baba függő, minden gyermeknek mások az igényei. Viszont az lehet, hogy azért nem tud aludni, mert hasfájós. Próbáld melegíteni a pocakját, vagy masszírozni, esetleg a gyógyszertárban kapható termékek(espumisan, infacol, gripe water, homeos bogyók)egyikét kipróbálni,hátha hatásos. Sok kitartást!
2010. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondolhatod,hogy már mindet kipróbáltuk,de sajnos nem hatnak:(
2010. nov. 30. 17:46
 3/15 anonim ***** válasza:

Kislányom 7 hetes, mióta hazahoztuk a kórházból, jóformán nappal nem alszik semmit.

Nekünk is hasfájós és sokat sír.

Mi is kipróbáltunk már mindent.

Valóban nagyon idegesítő, hogy nem alszik, holott látom rajta, hogy álmos.

Én nem tudok mit tenni.

Nem hiszem, hogy baj lenne, csak hát az ember bele tud őrülni az aggodalomba...

Nekem a védőnő és a doki sem hitte el, hogy egy ilyen kicsi baba nem alszik egész nap. Pedig simán fent van egyhuzamban 14-15 órát...nagyon furcsa.

2010. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt csináltuk végig... Csak babakocsiban aludt rendesen, itthon napközben alig valamit. Simán fenn volt 5-6 órát egyhuzamban. Éjszaka is szinte állandóan fenn volt, de ha aludt akkor is folyamatosan nyögött szegénykém hangosan. Mi mindent kipróbáltunk a hasfájás ellen: espumisan, infacol, papaverin, 6féle homeopátiás bogyó, masszás, torna, melegítés... Hát semmi sem hatott, igazán csak az idő segít. 2-3 hónapos kora körül enyhült a helyzet és legalább már ha aludt (azt a ici pici időt) akkor nem nyögött, hanem békésen durmolt.

Most 8 hónapos napközben most is kb 1-2 órát alszik összesen, éjszaka még mindig felkel párszor. Másnak ez még mindig katasztrófa helyzet lenne, de nekünk ez már paradicsomi :D Én már simán bírom napi 5 óra alvással :D

Mindig azzal ijesztegettek, hogy akkor fejlődik ha alszik és az milyen fontos... életvidám, mosolygós, okos pici lányka ennyi alvással is. Lehet ha többet alszik Einsteint is lepipálta volna :D Ne izgulj!

Kitartás!

2010. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sokan összetévesztik a hasfájást a nyűglődéssel. Ha sehogy sem tudod megnyugtatni akkor tényleg a hasa fáj, de pl ha fogod, vagy ringatod, vagy babakocsiba teszed és elhallgat akkor biztos hogy nem a pocakja fáj. Én is ebbe a hibába estem, kipróbáltunk mindenféle cseppeket hasfájásra és semmi nem használt ugyanúgy sírt. Próbáld meg etetés után, kicsit játszani kell vele és ha látod hogy ásít vagy fárad akkor tedd a kiságyába és simogasd addig amíg el nem alszik. Ha sír vedd ki, babusgasd meg egy kicsit és ha elhallgat tedd vissza és simogasd megint. Ezt csináld addig amíg el nem alszik. Hidd el beválik. Én is így csinálom, eleinte fél óra kellett hogy elaludjon, most már max 10 perc. Ja és az enyém is anyatejes + tápszeres. És nem kellenek a cseppek sem, és nem is sírós a babám.

7 hetes baba anyuja :)

2010. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam már 10 hónapos, de hat hetes korától kilenc hetes koráig ordított egész nap és nem aludt.

A patikában kapható összes vackot kipróbáltuk hasfájásra, volt amitől még rosszabb lett az állapota.

Ezreket hagytunk a patikában, amikor a gyerekorvosunk felírta neki a 150 forintos papaverines cseppeket, ezzel vészeltük át három hónapos koráig a hasfájást.

Megváltás volt mindenkinek ez a gyógyszer.

2010. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 xStefix ***** válasza:

Tán az alapnál kezdeném: hogyan zajlik a szoptatás? Milyen gyakran, mennyit (nem pontos mérték kell), hány mellből? Van-e összefüggés?


És aztán: a tápszer nem játszik bele? Nem azóta hasfájós, mióta tápot kap? Egyáltalán, miért kell?

2010. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2 mellből eszik,igény szerint.Kb 3-4 óránként.Sajnos nem elég a tejem,ezért kell a pótlás.Sajnos kakálni sem tud,már megint 4 napja:(
2010. dec. 2. 11:21
 9/15 xStefix ***** válasza:
Lehet, hogy költői a kérdés, de próbáltad már elhagyni a tápszert? Sok babának az fogja vissza a székletét ill. okoz hasfájást.
2010. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem elég a tejem,ez tény,úgyhogy kell a tápszer!
2010. dec. 3. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!