Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális ha zöldes színű a...

Normális ha zöldes színű a baba széklete?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva 3 hónapos a lányom, csak szopizik és jó ideje zöldes sárgát, vagy egészen zöld színűt kakil, mint a spenót. Olvastam erről, hogy állítólag túletetéstől lehet, de ez ránk nem igaz, mert általában 2 óránál hamarabb nem etetem kb. 2 hónapos kora óta. A védőnőt is kérdeztem, ő is a túletetésre mondta, hogy attól lehet, egyébként ne aggódjak, csak "ez kicsit emésztetlenebb széklet". Nem tudom, hogy megnyugodjak e, mert már rég láttam azt a "szép sárgarépa püré" színt, vagy ez már valóban normális, ennél már csak kekisebb lesz...? :-)) Egyébként ránézésre egészséges, mosolygós, nyugis, szépen fejlődik...stb
2011. okt. 18. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
www.hazipatika.hu ha ezt beírod ott vannak szakorvosok,többekközt gyermekgyógyász.Lehet tőlük kérdezni emailba,és válaszolnak rá.Ha betegségről van szó,én inkább tőlük kérdezek.
2011. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Az én fiamnál is ugyanez van-volt. 2 hónapos és néha én is látom, láttam ezt a zöldes árnyalatot. Aztán az egyik pellus teljesen zöld volt, felhívtam a védőnőt és azt mondta vmi emésztési dolog, de teljesen normális. Azóta megint aranysárga :).
2011. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiamnak szerintem 3-4 hónapos kora között nem is volt sárga széklete, mindig csak zöldes. Szerintem ne aggód emiatt!
2011. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

-- csak mellesleg említem, hogy szerintem a 2 óránkénti etetés az azért gyakorinak számít. De persze babája válogatja. --

Én is azt mondom, ne aggódj a zöld miatt, nekünk is volt többször (3-4 óránként evett) és nem jelentett semmit. Nekem is azt mondták, túl van etetve... :O

2011. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Túl sok tejcukor – sok első tej – gyakori mellváltás:

"Ha a csecsemő gyakran, rövideket szopik, és az édesanya minden alkalommal a másik mellét kínálja fel, a baba valóban hasfájóssá válhat. Ennek azonban nem az az oka, hogy a félig emésztett tejre frisset szopott, hanem az, hogy rövid szopásai alkalmával mindkét mellből csak az ún. első tejet fogyasztotta el. Ez a tej laktózban gazdag, ami gyakran puffadást, így hasfájást okoz, a baba széklete pedig hígabb, ZÖLD színű lesz. Elkerülhetjük ezt a helyzetet, ha a babát ugyanarra a mellre tesszük vissza, hogy alkalma legyen a mellet kiüríteni, és a zsírdúsabb, hátsó tejhez eljutni."


Károsodott bélbolyhok – laktóz-intolerancia:

"A bél felszínét finom kis bélbolyhok borítják, ezek teniszpálya nagyságú felszívófelületet hoznak létre. A bolyhok azonban rendkívül sérülékenyek, betegség, fertőzés, antibiotikumos kezelés alatt és után nehezebb az emésztés, akár átmeneti laktóz intolerancia (tejcukorérzékenység) is kialakulhat. Ennek egyik jele a híg, habos, ZÖLD széklet. Ha a szoptatott csecsemőnél észlelünk ilyet, nem kell abbahagyni a szoptatást, hiszen az anyatej összetevői segítik a bél regenerálódását."


Ételérzékenység, -allergia:

"Ha egy szoptatott kisbaba érzékeny egy bizonyos ételre, akkor előfordulhat, hogy szoptatás után nyűgös, hosszú ideig vigasztalhatatlanul sír, vagy egy kis alvás után hirtelen látható kellemetlenségérzettel felébred. Az ételallergia más jele lehet: kiütés, csalánkiütés, ekcéma, kisebesedett popsi, száraz bőr, zihálás vagy asztma, eldugult orr vagy megfázásszerű tünetek, piros, viszkető szem, fülgyulladás, ingerlékenység, hasfájás, az emésztőrendszer problémái, hányás, székrekedés és/vagy hasmenés, vagy ZÖLD és nyálkás, esetleg véres széklet."


(www.lll.hu)

2011. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 H.Marika válasza:
Sziasztok! Én is ebben a helyzetben vagyok a 4 honapos kisfiammal.Zöld folyós széklet,amiben még véres pőttyök is voltak fellelhetök.Szerencsére ennek ellenére jol van a babám. Azt mondják valszinü tejallergia,amit tőlem kap meg,ugyanis anyatejes baba. Pro+ kid probiotikumot kap a pici,hogy rendbe jőjjenek a békbolyhok.Mellete nekem teljes tejfehérje mentes ételem fogyasztása. Ez két hete tart. Tudja valaki mennyi idő mire a széklete újra aranysárga turokás lesz ami a normális
2015. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!