Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hónapos kislányom miért nem...

3hónapos kislányom miért nem akar szopizni?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon jól szopizó baba volt,sohasem volt gondunk,most egyik-napról a másikra ordítással kezdődik a szopizás.Cumisüveget alig használjuk,csak este kap egy adag tápszert,már nem tudom mire gondolhatnék!

Nagyon tanácstalan vagyok...


2010. nov. 4. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

meg kell dolgoznia a tejért és mégha oly keveset is kap cumisüvegből abból akkor is jön ha nem szivja ..


nincs megfázva? nem taknyos? csak mert ha el van dugulva az orra akkor ha a száját is becsukja cicizés/szopizás közben nem kap levegőt.


lehet hogy fáj az inye a majdani fogzás előjele képpen..

2010. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te adtad meg a választ! Mivel cumisüveget használtok a baba rájött, hogy abból könnyebben megkapja az ételt, ezért sír a szoptatáskor, mert nem akar dolgozni, neki jobb a cumisüveg!

Ha szoptatni szeretnéd, akkor keress más megoldást a cumisüveg helyett, másképpen is oda tudod neki adni a tápszert!

2010. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanez volt/ van nálunk is. 3 hónapos volt a kislányom, amikor minden evésünk így kezdődött, és volt, hogy később evett, volt, hogy sajnos nem.

3 hét telt el azóta, és most csak picivel jobb a helyzet...

Elsőre azt hittem hogy a hasa fáj, pár nap elteltével és azóta is már inkább a fogzásra gyanakszom.

Ilyenkor már elkezdenek a fogacskák a háttérben dolgozni, és véleményem szerint ez nagyon kellemetlen lehet nekik:-(

Ilyenkor amikor nagyon ordít, megpróbálom elterelni a figyelmét és kb. 15-20 perc elteltével ismét próbálkozunk enni.

Nagyon nehéz, tudom, hogy mit érzel:-(

2010. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Szerintem se adj cumisüveget, és ha van tejed, akkor egyelőre még tápszert se! Ha nagyon éhes a babád, akkor enni fog ciciből,hidd el:-)
2010. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem ugyanekkor, ugyanez volt. tejem annyi volt, h átázott a pólóm, nem kellett érte küzdenie. spriccelt, ha levette a száját, meg sokszor magától is. egyik nap üvöltött mikor mellre akartam tenni, és ez így ment folyamatosan. nem volt hajlandó elfogadni a mellem. nem kaptam érdembeli tanácsot, nekünk ez a szoptatás végét jelentette. remélem te nem jársz így!
2010. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor este is szoptattom,csak sajnos akkor már elég kevés a tejcsi.A fogzás már nekem is az eszembe jutott.
2010. nov. 4. 17:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt, hogy ordított. Úgy tudtam csak megszoptatni, hogy sétáltam vele szopatás közben, ringattam...

A gyerekdoki utólag azt mondta, hogy mohón eszik, sok levegőt nyel és ettől fáj a pocija az első két korty után. Azt tanácsolta, hogy szopi alatt is gyakran vegyem le a mellről és büfiztessem meg.

Már nem emlékszem arra, hogy mennyire vált be ez a módszer, de kitartottam és 22 hónapos koráig tudtam szoptatni.

Amúgy a kisfiamnak 3 hósan bújtak ki az alsó fogai...

És tényleg ne cumisüvegezz!

2010. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos a lányom és este muszály adnom neki a szoptatás után tápszert,mert estére már kevés a tej!Én is cumisüvegből adom ,és féltem,hogy baj lesz ha rájön ,hogy abból könnyebben jön!Szerencsére nem lett,mert ugyanúgy szopik,mint előtte!Azoktól kérdezném,akik írják,hogy ne cumisüvegezz,hogy akkor hogy adjuk oda a gyereknek a tápszert?Mert még sokáig szeretnék szoptatni és nem szeretném ha cumizavarba kerülne a babám!Pohárból nem iszik!!!!
2010. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Keress rá az interneten a szoptanítra, ez egy speciális készülék, amellyel pótlást tudsz adni a babának, miközben a melledet szopizza. Ez egyben nagyon jó arra, hogy a tejet növeld!

2010. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!