Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire általános az, h....

Mennyire általános az, h. Szoptatás alatt lemegy a terhesség után megmaradt többletsúly (vagy legalábbis a nagy része)?

Figyelt kérdés

Elég sokat híztam kb.15 kg-ot eddig és ebben reménykedem.

35 hetes kismama


2009. jan. 8. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyénfuggo...Nekem még tobb feleslegem volt - 25kg, és amíg szoptattam (5 hónapig tudtam csak), híztam legalább 5 kg-t.. Szóval nálam nagyon nem mukodott, lehet, a kevés kivétel kozé tartozom. Egy ismerosom is 20kg korul hízott, 1 éves korig szoptatta mindkét kicsit, és már az elso hónapokban látványosan ment le rola a felesleg, pedig semmit nem csinált.
2009. jan. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17 kilót híztam a terhesség alatt,a szüléssel lement 8, viszont a szoptatással egyetlen kiló sem ment le,pedig 8 hónapig szoptattam.
2009. jan. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
50 kilóról indultam, 72-vel mentem szülni, 68 voltam mikor kijöttem a kórházból, most 5 hetes a babám és 60 vagyok. Azt nem mondhatnám, hogy a szoptatástól mentek le a kilók, én is teszek érte. Nem fogyókúrázom, de kerülök minden felesleges nasit, üres kalóriát, cukros üdítőt. Nem lehet a szoptatástól csodát várni, de fogyókurázni sem szabad. Megvárom a hathetes kontrolt, és utána elkezdek mozogni is. Szerintem inkább egyén függő, hogy ki mennyi idő alatt fogy le. Hátha szerencsés leszel, én sajnos nem vagyok az. Ráadásul azt hittem, hogy majd szülés után elmúllik az édesség kívánásom, hát azóta csak fokozódott. Könnyű szülést, majd boldog babázást!
2009. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 60-nal estem teherbe, 71-gyel szültem, szülés után 61 voltam, most 59, babám fél éves.


Egyik rokonomnak szopi alatt lement 20 kiló, másikra fölment 13 :S Szóval egyénfüggő!

2009. jan. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt nem kifejezetten javasolt a fogyókúra, mivel a szervezet először a tejedből vonja el azokat, ami neked nem jutott, és talán az után kezdesz el csak a súlyodból leadni. Ha sokáig szeretnéd szoptatni a babát, akkor ne fogyózz. Amúgy egyetértek az előző válaszolókkal, miszerint, ha olyan az alkatod, akkor amúgy is le fog menni pár kiló szopizás alatt.

Ha meg nem, akkor sajnos nem vagy szerencsés, de a babát ne büntesd ez miatt.

Én 22 kg-t híztam a terhesség alatt, kb 16-al volt rajtam több, amikor elkezdtünk cicizni.

2 éves koráig szoptattam a gyerkővöt, és így 5 kg maradt rajtam az eredetihez képest.

Nem mondom, hogy bombázó vagyok, de nekem ez megérte!:)

2009. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

14 kilót híztam terhesség alatt. Egy héttel a szülés után újra a régi súlyomban pompáztam.

Szerintem ez adottság kérdése is, meg hát persze nem kell zabálni, lehet finoman tornázni is.

Szerintem nem sok, amit híztál egyáltalán! Ez simán le fog menni a szüléssel, ne izgulj!

2009. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen egyenfuggo. En 60 kilo voltam terhesseg elott, 16-18 kg-t hiztam szulesig, a szules utan kozvetlenul nem ment le semmi, viszont 2 honap alatt visszafogytam 62-re es most is annyi vagyok, 7 es fel honapos a kisfiam. Meg azt a 2 kilot jo lenne leadni, de amig szoptatok, nem fogok fogyokurazni, majd esetleg utana. A lenyeg, hogy a regi nadragjaim tobbsegebe beleferek. :)
2009. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,h. megosztottátok velem a tapasztalataitokat!

Természetesen eszem ágában sincs szoptatás alatt fogyókúrázni ahogy most sem fogyóznék,h. még bent van a baba. Csak azt hallottam,h. szoptatás alatt (ezek szerint csak a szerencséseknek) szinte leolvadnak a kilók. Hát nem tudom...valahogy nem hiszem,h. én a szerencsések közé tartoznék ilyen téren. Na, mindegy majd idővel csak sikerül azért valami hasonló "testet" összehozni mint amilyen még lánykoromban voltam :D. Csak ne lennék ilyen lusta disznó! ;o

2009. jan. 9. 12:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg egyén függő!Én 9 kilót hiztam a terhesség alatt ,mikor haza mentünk a kórházból már alig volt rajtam pár kiló felesleg,és végül 2 hét múlva lement a 9 kiló.Mindenki kérdezte hogy mit csináltam,hát semmit ugyanugy ettem még édességet is.Viszont a barátnőm hizott szoptatás alatt. Jó babázást majd és könnyű szülést kivánok.
2009. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 14 kg-t híztam, és 2 hónap alatt lement az egész.

Persze én is hallottam olyat, aki még szoptatás alatt is hízott, de szerintem nem ez az általános.

Nem is annyira a szoptatás miatt fogynak az anyukák szerintem hanem inkább a következők miatt:

Nekem a babám napközben állandóan fent volt és ordított az első 6 hétben. Szülés után 3 napig volt segítségem, aztán egyedül maradtam vele. Még pisilni sem tudtam elmenni eleinte! Aztán már belenyugodtam, hogy leteszem, hadd bőgjön, nekem is élnem kell. Szóval alig ettem. Plusz azért ez elég nagy stressz szerintem.

A gyerekorvos azt javasolta, hogy legyünk napi 2-3 órát levegőn. A babakocsiban meg csak akkor volt el, ha toltam. Szóval délelőtt 1,5 óra séta, meg délután is.

Szerintem ez is biztos segített, mert előtte szinte sosem sétáltam. Néha-néha elmentem egy aerobic órára, de nem volt rendszeres egyáltalán.

Szóval ha nem lesz ott veled 2 hónapig egy nagymama, aki mindent megcsinál helyetted, szerintem simán le lehet stresszelni a plusz kilókat.

2009. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!