Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljátok ilyen esetben...

Hogy csináljátok ilyen esetben a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Babám 6,5 hónapos,eddig csak anyatejet kapott.Lassan szeretnénk elkezdeni az izekkel való ismerkedést.(már kapott öszibarackot,almát,krumplit) Ebben az esetben Ti a 4hónaposan adható ételeket adnátok vagy pl csirkemellet is adnáto? ami ugye 6hós étel.Honnan tudjátok mi mikor adható?

A doki nénink azt mondta h étkezések között adjam az új izeket neki és nem az étkezés kiváltására.


2010. nov. 8. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Először a 4 hónaposaknak valókkal kezd, ha azokat már bevezetted, akkor jöhetnek az 5 és 6 hónaposoknak valók. Hogy mikor adod neki, az a Te döntésed, na meg a babáé, hogy mikor hajlandó enni belőlük. Én azt vallom, hogy anyatejes babánál nem kell kiváltani az étkezéseket, de hozzátáplálni igenis, hogy kell! Én szoptatások előtt adtam, nekem csak ilyenkor volt hajlandó kanállal bíbelődni. 8 hónapos koráig szinte csak anyatejen élt, nem igazán volt belelkesedve a hozzátáplálásért, de végül is addigra már elég sok mindent bevezettem neki, csak nagyon kicsi mennyiségeket evett belőlük.
2010. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetertek az elottem szoloval. Ha eddig csak szopizott, akkor csak a 4 honapos kortol adhato etelek johetnek szamitasba, de erdemes ennek ellenere megnezni az osszetetelt, hogy veletlenul se tartalmazzon olyasmit, amit a babad meg nem ehet, vagy nem ajanlott ebben a korban. (cukor, so, tejtermek, gluten pld.)

En is kb. ugy kezdtem a hozzataplalast, mint az elozo valaszolo.

2010. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Igy csináljuk. Ma elöször azt mondom jó izűen elfogadta a sütőtököt:) Meg a krumpli izlk neki és a saláta... Mondjuk az almát én se szeretem,de majd szépen lassan kap mindent:) Hamarosan 7 hónapos,eddig aggódtam hogy hogy lesz de már ugy vagyok vele hogy tudja ő hogy kér vagy nem kér:)
2010. nov. 16. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!