Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen görcsoldó szedhető?

Milyen görcsoldó szedhető?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 és fél hónapos, még szopizik, újra jelentkezett a menstruációm, ha nagyon görcsöl a hasam, esetleg milyen gyógyszert vehetek be??
2010. nov. 13. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Algopyrin, ha nagyon görcsölsz, Cataflam.

Utóbbira biztosan mindenki azt írja majd, hogy ajjaj, nem lehet (mert ez van a leírásban), de én eléggé utána jártam, 3 hónapos babával anno ideggyulladásom volt, mozdulni nem tudtam, és kellett valami erősebb. Utána néztünk: orvos, gyerekorvos és szoptatási tanácsadó segítségével, a diklofenák (a Cataflam hatóanyaga) nem megy át az anyatejbe, csak ici-pici arányban. A gyerekorvos annyit mondott, hogy szoptatás után vegyem be, de mivel igény szerint szoptattam, ez sem mindig jött össze. (Sajnos nekem hónapokig kellett szednem, de semmilyen hatást nem tapasztaltam a babánál, és azóta sem. :o) Már 14,5 hónapos.)

Jobbulást!

2010. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tegnap pont megkérdeztem a patikában, a No-spa 3-4 óra alatt ürül ki. Tehát ha tudod, hogy 1 szopi már kimarad, akkor szoptatás után bevehetsz egyet, és a következőig, ha több mint 4 óra telik el, be szabad venni.
2010. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
koraszülöt lett a kislányom. az otani orvos mondta hogy cataflam is nyugodtan szedhető, illetve az algopyrin is. nekem régebben mindig acataflam használt, miótsa megszületett a kislányom, azóta még nem jött meg úgy igazán, az is igaz hogy gyógyszert szedek és emelett, elvilerg nem is kell megjönnie.
2010. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy allergiás vagyok a Cataflamra, Viszont az Algo jó!! Mégegyszer köszi!
2010. nov. 16. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!