Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szednétek olyan gyógyszert...

Szednétek olyan gyógyszert amire az van irva, hogy szoptatás alatt nem szedhető? Napi másfél szemről lenne szó, de bővebbeen lent

Figyelt kérdés

Peritol tabiról van szó,napi másfél szem.(reggel fél,este egész) Dokim tudja h szoptatok,étvágytalanságra és fogyásra irta fel.11hós lesz kedden a kicsim,de még napi 6-7alkalommal szopizik,ezzel alszik el.Szóval fontos neki.

De nekem is az a tabi,mert 175magasságomhoz vagyok 50kiló!(pajzsmirigy túl müködésem van.) Szüléskor 56voltam,elötte (vagyis terhesség elején 57).Lányom is kis sulyú,lehet neki is segitene ha átmenne a tejbe. 7,2kiló s72 cm.

Hétfőn felhivom a gyerekdokit,meg a körzetim,de addig is...

Addig is köszi a válaszokat:)


2011. márc. 19. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem szedném. Nem véletlenül van ott az a tiltás a betegtájékoztatón.
2011. márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Peritolt szoktak gyerekeknek is adni. Ha a doki ezt merte kiírni, nem hiszem,hogy árt. Szinte minden gyógyszeren rajta van, hogy szoptatás alatt nem ajánlják.
2011. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első nincs olyan gyógyszer, amire az lenne ráírva, hogy szoptatás és terhesség alatt szedhető. Még a halolaj kapszulán is az van, nem állnak rendelkezésre adatok, azért inkább ne.

Persze logikus, hiszen ki venne részt gyógyszerkísérletben a gyerekével, hogy lássák káros vagy nem?

Sajnos ilyen a törvénykezés, ami lehetővé teszi, hogy minden játékra azt írják 3 éves kor alatt nem javasolt (nézz meg egy pöttyös labdát), gyógynövényes szerekre 4 éves kor alatt nem ajánlott (mondjuk ezt törvény írja elő, 4 éves kor alatt nem ajánlható ilyen termék)és az összes gyógyszeren ez van rajta, szoptatás alatt ne.

Még a Cerazette tájékoztatójában is ez van, holott az szoptatás melletti fogamzásgátló.

Nagyon nehéz kérdés, de ha az orvosod javasolta, akkor nem okozhat nagy kárt.

2011. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csak hogy javasolta hanem receptet irt rá:)
2011. márc. 19. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan gyógyszert írta a háziorvosom, amire rá van írva, hogy szoptatás alatt csak kifejezetten orvosi utasításra szedhetem. Vívódtam sokat, hogy mit csináljak, de annyira rosszul voltam a hétvégén, hogy muszáj volt beszednem.Én is szoptatok, amit közöltem az orvosommal.

Húgyúti fertőzésre kaptam 2 féle antibiotikumot.

2011. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!