Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szokjunk le a bimbóvédőről?

Hogy szokjunk le a bimbóvédőről?

Figyelt kérdés
A kórházban adtak még, hogy használja, mert nem tudta bekapni rendesen a kisfiam a bimbóm, nem eléggé kiálló.Most 4 hetes, azzal szopiztatok még, de szeretném elhagyni...van rá valami jó tippetek?Próbálkoztam már, de nem nagyon ment még...
2010. nov. 14. 18:02
 1/8 xStefix ***** válasza:

Ismét egy rossz tanács. :(

Bimbókiemelővel kellett volna először próbálkozni, nem védővel, nem ugyanaz. Újabb példa az egészségügyi gondokra...

Próbáld félálomban vagy nagyon nyugodt állapotában szoptatni nélküle. Ha nagyon éhes vagy nyűgös, valószínűleg nem fogja elfogadni a csupasz mellet, de alvás előtt vagy hajnalban lehet. Volt olyan anyuka, akinek a szopialkalom vége felé sikerült menet közben lecsempészni, amikor már tele volt a pocak és csak cumizott rajta a baba.

Ha most nem megy, ne keseredj el. Várj egy pár napot és próbáld szorgosan újra és újra.

Én akkor tudtam elhagyni, amikor a lányom elkezdett fogzani és megérezte a csupasz bőrt a szájában, amikor rágcsálta a kezét. Onnantól nem volt gond, előtte azonnal kiköpött, ha nem volt műanyag is a szájában.

2010. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ja, hát ha előbb tudom, hogy létezik ilyen bimbókiemelő, akkor azt használtam volna....na mind1, köszi nagyon, próbálkozunk.
2010. nov. 14. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Én babámnál jó tanács volt. Amikor nem ezt használtam akkor kiszáradás veszélyével kórházba került a baba, egy hetet voltunk bent.

Ekkor kezdtem el jó tanácsra bimbóvédőt használni, a gyermekem ennek segítségével könnyen, gyorsan tudott szopizni és azóta is sokat segít a védő a szopizásnál.


Imádom ezt az oldalt és sokat olvasgatom de azt nem szeretem amikor általánosítanak a válaszolók. Én védő nélkül nem is tudnék szoptatni, arról nem is beszélve hogy amíg nem volt bimbóvédőm konkrétan folyt a vér a mellbimbómból, ezért ajánlották az ápolók a beteg csecsemőosztályon a védőt.

Senki nem tudja az okát miért nem tudott szopizni nélküle a fiam, és miért sebesedtem ki ugyanis szoptatási tanácsadók is megnézték ahogy eszik a babám és minden rendben volt - jól kapta be, meg minden, csak egyszerűen nem jött össze :(Azóta sem megy neki védő nélkül.

Próbáltam kicsempészni szopi közben, midnent, de szegénynek nem megy, szóval nem erőltetem. A fontos hogy jóllakjon, szopizzon, az hogy ezt mivel érem el mindegy :)

2010. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem simán tudna anélkül szopizni, egyszerűen próbáld meg nélküle. Nekem az egyik mellemnek 4 nap kellett a msáiknak több hét, mire el tudtuk hagyni, de minden szoptatás előtt megpróbáltam.

Érdekes aztán a bimbóm annyira belejött a szoptatásba, hogy a másodiknál nem is kellett.


Hajaj Stefix, hacsak ennyi lenne a probléma, én tudnék mesélni több oldalon keresztül. majd egyszer ha adódik rá alkalom. Mindkét gyerekemnél csúnyán elrendezték a szoptatást.

2010. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy sikerült, hogy először megszívta a kicsi a bimbóvédővel, aztán mikor elengedte levettem róla. Egy idő után nem is kellett neki. Most meg el sem fogadja a bimbóvédőt. :) Kitartás a próbálkozáshoz, először nekem sem ment könnyen...
2010. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Én babóm 3 hós, és most tudtuk elhagyni.

Én úgy csináltam, hogy minden este, ha már jóllakott, akkor megpróbáltam simán is, csak úgy desszert gyanánt:-)...de eddig nem ment, és most 1 hete rákapott.

Nem tudom miért, biztos Ő is ügyesebb már, vagy kicsit megnyúlt a bimbim???? :-DDD

Próbálkozz, előbb utóbb sikerül!

2010. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi,próbálkozom,szorítsatok nekünk:)
2010. nov. 16. 14:09
 8/8 xStefix ***** válasza:

Én is használtam, mert muszáj volt (csak ezt akkor még nem tudtam), mert a gyerekem hipoton volt és csupaszon képtelen volt szopni beidegzési gondok miatt.


Tudom, hogy vannak olyan esetek, amikor a ritka kivételnek "életmentő" lehet egy egyébként általánosan kerülendő módszer - de attól az általános javaslat még ugyanaz marad. Nem tudom a háttérinfókat, de abból, amit az anyuka leírt, rögtön az a gyanúm támadt, hogy rossz tanácsot kapott a kórházban (és ez nagggyon nem ritka sajnos). Mivel ide írta a kérdését, ezért mertem röviden, de szakmailag korrekten válaszolni - ha részletes diagnózist és megoldást kért volna, azonnal tovább irányítom oda, ahol nálam szakképzettektől kapna iránymutatást.


Ugyanolyan ez, mint pl. a tápszer. Azért, mert nekem muszáj lett volna azt használni és "jé, felnőtt azon is a gyerek", még nem ajánlanám senkinek se eladásra, se megnyugtatásképp. Én ezt tartom a korrekt hozzáállásnak.

2010. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!