Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6 honapos és már...

Kislányom 6 honapos és már csak reggel és este eszik tápszert.4 hos korában kezdtünk hozzátáplálni azota sikerült kiváltani a tizorai ebéd uzsit. Anyosom szerint még tul korai ez igy. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 23:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is korai. De láthatóan nem foglalkoztál eddig anyós jelzésével, tehát ezekkel a véleményekkel se fogsz...
2011. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Minden baba más! Az én babakoromban (anyukámtól tudom) a szakkönyvek azt írták hogy 2 hótól már lehet, a mai könyvek azt írják 6 hótól. Lehet hogy mire az én gyerekemnek lesz gyerek, újra előjön a 2 hó, vagy lehet hogy addigra iskolába is anyatejet kell majd vinni a gyerekeknek.

Nem kell tankönyv-anyukának lenni.

Ne anyós, és ne szomszéd Juci, és ne ide írogató Kovács Kriszti döntse el hogy mi a jó vagy a rossz a babádnak.


Ketten döntsetek: Te, mert te ismered a babádat és igényeit, és a gyermekorvos mert ő ötvözi a hozzáértést és a gyermeked egészségi állapotának ismeretét.

2011. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
szerintem is korai
2011. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Most kellett volna csak elkezdeni a hozzátáplálást, a gyomra neki sem volt előbb érett rá.
2011. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

másodiknak:

A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környé kén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést



az én hugom "csak" lisztérzékeny lett

2011. jan. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Akkor is azt mondom hogy a gyerekorvossal kellene ezt megbeszélni, mert ő ismeri az adott baba igényeit és szervezetét. Azt is mondják (én nem fogok tankönyvet bemásolni) hogy 3 hótól már a baba igényének megfelelően lehet adni almát, barackot, krumplit, stb,stb.

Más dolog, hogy én csak 4,5 hósan adtam, gyerekorvos tanácsára, mindenki döntse el maga.

2011. jan. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
00.17.-nek még annyit, hogy a kérdező tépszeres babáról ír......ami aligha segít a tejtermelésében.....
2011. jan. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

nem a tejtermelésen volt ahnagsúly, hanem azon, hogy:


"babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek....más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környé kén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak"


egyébként olvastam a kérdést, de azért köszi, hogy szóltál

2011. jan. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem is az orvos/védőnő és te döntsd el mi a jó a babádnak!

Én is jóval 6 hónapos kora előtt kezdtem el hozzátáplálni (orvos tanácsára), tápszeres volt, de 8 hónapos koráig szopott is!

2011. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Detto,mint nálunk.

Az én babám 2 hónapos korától tápszeres volt.Ezért 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, és 6 hónaposan váltottuk ki az összes étkezést.Nem én sietettem, a babám akarta így, szívesebben evett mást, mint tápszert...Most 11 hónaposan nem válogatós,mindent szívesen megeszik.Egyelőre a reggeli és esti tápszer még megvan, de a reggeliről már nagyon le akar szokni a babám, mert napról napra egyre kevesebbet eszik belőle, sőt néha már szinte semmit.

Én azt tanácsolom, tedd amit a babád kíván, annyit viszont tartsál be.Az életkornak megfelelő ételeket adj neki.Attól, hogy már minden étkezést kiváltottatok ne legyetek egy "koszton",

Már én sem bánom, hogy ilyen gyorsan sikerült kiváltani az étkezéseket, bár akkor még könnyebb lett volna a tápszert kevergetni, mint a konyhába pepecsülgetni...

2011. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!