Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell-e bármit tennem, vagy...

Kell-e bármit tennem, vagy aggódnom, amiatt, hogy 3 hetes kisfiam az átlagosnál többet eszik?

Figyelt kérdés
Alkalmanként 130-170grammot szopik, 3-4 óránként és semmi mást nem kap, így az elmúlt hetekben 350 és 420 gr-ot hízott. Nem sok ez? 3500 gr-mal született és 3380-nal jöttünk haza a kórházból, most 4180gr.
2009. jan. 13. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van a babád. Az anyatejet hamar megemészti, sok is hasznosul belőle, túletetni nem lehet. Gondolom, ez a 3-4 óránkénti szoptatás igény szerinti szoptatást jelent.
2009. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is ennyit evett és jól vagyunk :) Most fél éves, 8 kiló.


Ha nagyon túllőtt a célon, akkor zöld lett a kakija és fájt a hasa egy-egy napot, de ez csak párszor fordult elő.

2009. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Drágaság de aranyos! Nem baj hát adj neki úgyse enne ha nem kellenne neki! Tényleg hamarabb megemésztik az anyatejet és túl etetni sem lehet!
2009. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én babám 3 hetesen már 1140 gr-ot hízott, most megnéztem. 5 hetesen pedig 1820-nál tartunk, már több mint 5 kiló!

A védőnő frászt kapott, hogy ennyit nem szabad híznia egy babának, jól felidegesített, hogy milyen dagadt, nem szabad ilyen ütemben híznia, és különben is ne igény szerint szoptassak, hanem 3 óránként, stb..

Én viszont úgy gondolom, hogy anyatejjel nem lehet egy babát túletetni.

Hogy megnyugodjak, felhívtam egy szoptatási tanácsadót, hogy tényleg sok-e a több mint másfél kilós hízás egy hónap alatt, de megnyugtatott, hogy nem sok egyáltalán. És mondta, hogy etessem a babát úgy mint eddig, igény szerint!!!Lehet hogy most ennyit hízott, de a 2. hónapban kevesebbet fog esetleg, ez változó.

Úgyhogy ne izgulj, hogy ennyit eszik a babád, és ennyit hízott, tényleg lehet, hogy a köv hónapban ez már másképp lesz, és különben is, az anyatejjel csak jót teszünk!Azt nem lehet túladagolni, a felesleg úgyis kijön.

Üdv

2009. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató választ, megerősítettetek, mert én is úgy gondolom, hogy egyrészt anyatejjel nem lehet túletetni egy babát, másrészt pedig ő tudja a legjobban mennyi kell neki. Ráadásul nem is hasfájós, kaki, pisi is teljesen OK, csak elbizonytalanodtam :) Igen, igény szerint etetem, ő állt be erre a 3-4 óránkénti evésre, de nagyon függ attól mennnyit eszik egyszerre. Ha "csak" 130gr körül, akkor már 2,5 óra múlva igényli, ha pedig benyom 170-et, akkor akár 4 órát is alszik egy huzamban. Rendes gyerek :)
2009. jan. 14. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!