Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen az, amikor a gyermek...

Milyen az, amikor a gyermek választja le magát a ciciről? Hogy zajlik? Én még nem készültem fel erre.9 hónapos a kisfiam és imád szopizni. Nem hiszem hogy előfordulna, de mi van ha? .

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam úgy történt, hogy egyik nap még 5 szopi és minden rendben, majd másnap egy sem és ez így is maradt sajnos.

Viszont ez nagyon ritka, szerintem kár ezen ok nélkül aggódni.

2010. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónaposan már csak reggel-este fogadta el, aztán 1 évesen egyik napról a másikra, reggel-este sem.
2010. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom pont a múlt héten kezdte ezt. Hát lelkileg nagyon rosszul esett, igaz már "csak" 3x szopott (r;d;e). Egyik nap már csak délben és este, következő nap már csak este fogadta el. Hétvégére sajnos elértük azt, hogy már teljesen elutasítja a cicit. Így fejem még amennyi van, de nekem nagyon hiányoznak azok a meghitt percek! 9 hónapos lesz a jövőhéten.
2010. nov. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor 10,5 hónapos volt, egyik nap még volt reggel-délben-este, másnap már semmi. Ő is imádott szopizni, de utólag érthető volt, mert akkor derült ki, hogy jön a tesó.

2010. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem, péntek reggel szopizott utoljára a lányom, aki 15,5 hónapos. Nehezen tudtam az elején szoptatni,5 hónapig sírtam a fájdalomtól. Most viszont Nekem lett nagyon furcsa, és hiányzik. Úgy történt az elválasztódás, hogy a 15 hónapos oltásra 4 lapig lázas volt, teljesen össze volt zavarodva. A reggeli szopinál egy bolyhot talált a melltartómon, közölte, hogy "kaka" (bocsánat), abbahagyta a szopit, és látta, hogy egy kicsit tejcsis a cicim. Ismét "kaka" és "nem", azóta mindig ez a válasz. Sokat gondoltam én is rá, mikor jön el ez a pillanat. Örülök, hogy nem nekem kellett elválasztani, megsirattatni. Szóval, hiányzik, de ez az önállósodás első lépése, és a fülembe csengnek: Bagdi Emőke szavai: "Akkor nevelsz jól, ha el tudod engedni..." Bocsi, hogy hosszú voltam, és egy kicsit elérzékenyültem,de jól esett leírni.

2010. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én még nem készültem erre fel lelkileg, de biztos, hogy rosszul fog érinteni, ha eljön ez az idő. De ahogy a kedves utolsó válaszadó is írta, jobb, ha Ő maga választódik, mint inkább az anya kezdje.

Még szeretném sokáig szoptatni, de azért ennek is örülök, hogy eddig a 9 hónap zökkenőmentesen ment. Sajnos az első kisfiamat nem tudtam szoptatni, úgyhogy nekem ez a hosszú idő, maga a csoda. Minden egyes szoptatás hihetetlen bensőséges tud lenni. De hát Ti ezt tudjátok :)

2010. nov. 30. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Én nagyon félek az elválasztódástól. Kisfiam még csak 3 hónapos, imád szopizni és nekem is ez a legszebb dolog az életemben, mégha az eleján nagyon fájt, akkor is. Remélem, jó sokáig lesz tejem, mindent meg is teszek érte.
2010. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
64%

A "titok": lassú(!) hozzátáplálás, szoptatás az első helyen legalább 1 éves korig.


Nekem így sikerült, már 33 hónapja szoptatok.

2010. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!