Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállaljuk a 3. babát, vagy...

Bevállaljuk a 3. babát, vagy még nem készültem fel rá?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú a történetem, de kérlek olvassátok el, hátha tudtok valami okosat!Van már két kislányom, az elsőt 21 évesen a másodikat 24 évesen szültem. Mindkettőt szerettük volna, 7 éve házasok vagyunk. Mindig is ez volt a terv , két kisgyerek és ennyit! Mikor megszületett a második kicsi, akkor is azt mondtam, na hála, megvan mindkettő egészégesek, szépek és még lányok is, mert azt szerettünk volna. És úgy éreztem teljesen elégedett vagyok. Aztán 7 hónaposan estéről reggelre abbahagyta a szopit a kisbabám és ez annyira megviselt, hogy azon kaptam magam, hogy elkezdtem egyre többet mondogatni a férjemnek, hogy szeretnék még egy babát, addig addig tervezgettük, hogy rájöttünk, nagyon is kell nekünk még egy baba és lesz is, ha Isten is úgy akarja. Csak úgy beszéltük meg, hogy majd egy 4-5 év múlva , hogy legyen azért korkülönbség, mert a gyerekek még kicsik ( 2 és 5 évesek). Közben a férjem elment külföldre dolgozni, én pedig egyedül maradtam a két manóval, ami számomra nem megterhelő, együt döntöttünk igy a jobb jövő reményében. Aztán azon kaptam magam, hogy nem tudtam másra gondolni, csak a 3. babára, aztán szépen meg is egyeztünk, hogy jó lesz nekünk , ha most jön. Egy éve júniusban abbahagytam a fogigátlót, aztán jött a nagy pillanat, decemberben itthon voltam a férjem egy hónapot , elcsíptünk egy pé-t és teherbe estem. Iszonyatosan boldog voltam és a férjem is. Aztán január 9-én visszament a férjem dolgozni és én minden este egyre jobban és jobban bepánikoltam. Órákig hányni jártam a wc-re és éreztem, hogy nekem ez a baba nagyon idegen. A másik kettőnek felhőtlenül örültem, viszont akkor úgy éreztem nem vagyok boldog. Ehhez hozzátartozik, hogy a szüleim, főleg anyum, és a tesóm is nagyon ellenzik a 3 . babát, anyutól szabályosan féltem, hogy mondom el. Hisz nagyon sokat segít, a férjem távollétében ő az egyetlen segítségem, mindig csak rá számíthatok. Úgy éreztem átvertem és vele is meg kellett volna beszélnem, de nyugtattam magam ,hogy ez hülyeség, mert ez a mi döntésünk volt és nem anyuval kell eldöntenem. Szóval őrlődtem, őrlődtem mindaddig mig egy nap elkezdtem vérezni és a kórházban uh-on már nem volt babám. Akkor úgy döntöttünk a férjemmel , hogy ez igy alakult , nem véletlen, ez volt a sorsunkban megírva és tényleg várjunk még pár évet. Ez volt januárban, azóta volt itthon a férjem védekeztünk is , viszont én megint nem tudok másra gondolni csak erre a babára. Úgy érzem minden porcikámmal vágyom rá és amig nem lesz a pocimban nem nyugszom meg. Nem tudok koncentrálni másra , csak arra, hogy igenis akarom ezt a babát. És meg is beszéltük, hogfy jöhet, most jön haza a férjem egy hónapra megint, voltam dokinál is ,azt mondta, hogy minden rendben , jöhet a baba. Napközben jónak is látom, akárhányszor belegondolok,jó érzés, és érzem, hogy jól döntünk, ha a 3. manó mellett döntünk. És nagyon boldog leszek, ha sikerül. Viszont a problémám az, hogy az eszem tudja, hogy nem jöhetne, ugyanis anyagilag még nem állunk úgy, hogy be tudjunk vállalni 3 gyereket, érzem, hogy nyomaszt a felelősség és minden este mikor lefekszem ugyanaz a félelem tör rám, mint januárban, úgy érzem megint bepánikolok és félek, hogy a családom megint hogy reagál. De közben meg tudom, hogy képtelen vagyok éveket várni még rá. Tegnap már azon gondolkoztam felkresek egy pszichiátert, akivel elbeszélgethetek, mert úgy érzem belezakkanok, nem tudom , hogy mit csináljak. Aki ismer tudja, hogy igazi anyatípus vagyok nekem ez a hivatásom, iszonyatosan vágyom a babára, és közben meg félek, mi lesz, ha nem tudok majd megadni nekik még alapvető dolgokat sem. Szerintetek? Kérlek, ha nem voltam túl fárasztó segítsetek! Abba beleőrülök, ha nem védekezünk és ezzel veszítünk még 3 hónapot és megint várnom kell, viszont félek, ha sikerül, akor megint nem tudok majd örülni!
2009. máj. 24. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen nem könnyű! De szerintem annyi lejött a regényből, hogy te nagyon szeretnéd ezt a 3. babót! Nem az anyagiaktól félsz szerintem, hanem az édesanyádtól! Nem hiszem, hogy ebben neki kellene döntenie! De ha nem vállalod egy életen át bánni fokod szerintem, sőt lehet, hogy az anyukádat még hibáztatni is fogod! Én vállalnám! De ezt nektek kell eldönteni! Minden jót kívánok!:)
2009. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, szerintem a pszichológust mindenképpen keresd meg és utána dönts. Ezt amiatt érzem fontosnak, mert nem fura hogy csak erre tudsz gondolni amikor már van 2 babád, és ráadásul még kicsik is. Arról nem is beszélve hogy se anyagilag nem álltok úgy, és még ráadásul szinte egyedül is vagy velük, mert a párod külföldön tartózkodik. Én nem vállalnám be a helyedben , most semmiképpen.
2009. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én a 4. babámmal voltam hasonló helyzetben, de nálunk anyósom volt rettenetesen ellene (bár ő az előző 2 gyerek miatt is kiakadt!!): Mi is beszélgettünk róla, hogy már nagyok a gyerekeink és jó lenne néhány év (2-3) múlva még egy baba. Aztán a sors (Isten) közbeszólt és fogamzásgátló mellett teherbe estem. Az első reakcióm az abortusz volt. A férjemmel 1 hétig őrlődtünk, mi legyen. Megkértem az engedélyt, megcsináltattam minden vizsgálatot..aztán eljött a NAP, ami egyben az utolsó lehetőség is volt, hogy elvegyék. És a Sors, Isten, megint közbeszólt: a férjem vidékre utazott és minden papír a kocsiban maradt, így nem tudták megcsinálni a műtétet. Most 8,5 hónapos a kislányunk és nagyon boldogok vagyunk, már el sem tudnám képzelni, hogy Ő ne legyen velünk. A család nálunk is kicsit ellenezte -anyós egész idő alatt nem szólt hozzám (ezt én egyáltalán nem bántam) és a férjemet és a gyerekeket próbálta ellenem és a baba ellen hangolni (szerencsére nem jött össze neki!). Ha ennyire vágysz egy babára és a férjed is szeretné, szerintem ne rágd magad, vállald. Ideális állapotok sosem lesznek és a végén úgy jársz, mint sok ismerősöm, hogy amikor már kifutnak az időből, akkor jönnek rá, hogy mennyire rosszul cselekedtek, amikor nem vállalták a babát, pedig még bőven belefért volna. Minden jót Nektek!
2009. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ti ketten készen álltok rá a pároddal, szerintem, egyedül arra nem állsz készen, hogy a család előtt vállald. És eltűrd az ellenzéseiket. Ha ehhez elég erőt gyűjtöttél, akkor hajrá! Addig is, szeresd nagyon a 2 picit, - és adj hálát, hogy te már a 3.-ról gondolkozhatsz, tervezhetsz.

Emlékszem rád, itt az oldalról, sajnos nekem is elment akkor a baba, és azóta én is majd megveszek, hogy sikerüljön a következő...

Sok erőt neked,

Judit

2009. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Drága Judit, szia! Örülök, hogy megismertél, igen nagyon szeretnénk, azóta is, de ahogy többen írjátok, biztosan az anyuméktól félek. Szinte nap mint nap felhozom nekik a témát és mindig rettenetesen ellenszenvesen szólnak vissza. Szinte ők beszélik belém, hogy nem kellene az anyagiak miatt, meg minden, holott valahol meg tudom, hogy anyagilag se lenne nehezebb , mint most. Annyira nem egetrengetően rossz a helyzetünk, hisz gyönyörű családi házban lakunk és van autónk és lenne hely a babinak bőven, csak félek minden egyébtől amit leírtam. Mi van , ha elveszti a férjem az állását, mi van ha nem fogom bírni, mert azért biztosan fárasztó lenne. De ezeket mind anyumék mondják és teljesen belémrögződött. Anyunak közben volt egy infactusa és akor azt mondta utána mikor úhra felhoztam neki ezt a babatémát, hogy úgyis én ölöm meg. Azt viszont biztosan tudom, hogyha ők ebbe nem szólnának bele, sokkal könnyebben döntenék. Viszont hatalmas segítség nekem az anyukám és iszonyat fontos nekem, imádom őt és nem akarnám elveszíteni. És tudom, hogy nem is veszíteném, de már a tudattól roszul vagyok, ahogy januárban is reagáltak a babára.

Kedves 2. válaszoló részben neked is igazad van, de ebből a kisszövegből tényleg az jött le, hogy nem is gondolok másra, de azért ez nem teljesen igaz, mert nagyon imádom a kislányaimat is és élvezem velük az élet minden percét és teljesen boldoggá tesznek, viszont nagyon sokat gondolok erre a 3. babára is!!!

2009. máj. 24. 20:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és Judit drága, sajnálom , ami veled történt.És ti próbálkoztok azóta? Egyébként nyitottam egy fórumot a hoxán, Fanni is csatlakozot, ha gondolod gyere oda is és üzengethetünk. Babát szeretnénk 2010-re címmel.
2009. máj. 24. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy írtál! És a fórumcímet is! Menni fogok holnap!

Judit

U.i.: Persze, hogy rajta vagyunk a babatémán. :)

2009. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom tényleg az anyád a probléma. Pontosabban az h ő mint idősebb ember már nem akar ennyi plussz munkát vállalni, és ez érthető is. Mert gondolj bele ha azt mondaná: Ó de jó, még egy unoka! szerintem neked sem lennének aggályaid. És mi lenne ha megnyugtatnád h több energiát, pénzt nem kérsz tőle, megoldjátok a segítség dandárját mással pl a férjed családjából valakivel, v kezdetben kisegítőt bébiszittert alkalmaztok.
2009. máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Judit, mizu, nem jöttél át hoxara?
2009. máj. 27. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, G!

Menni fogok, nem felejtettem el, csak elutaztam, és csak telről van net, de hétvégén megyek! És mesélek. :) Meg te is. :)

Puszi,

Judit

2009. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!