Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szétnyílt a mellbimbóm szoptat...

Szétnyílt a mellbimbóm szoptatás közben, de még van benne tej, viszont hozzáérni se tudok annyira fáj és nagyon vérzik is. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A bal cicmet eddig se nagyon szerette a 3 hetes babucim, a jobból teljesen jól szopizik, de a balt mindig nyúzta, tépte és ma annyira elszakadt, hogy egy fél centis szétnyílás van rajta és jó mély kráter van közte, ott vérzik. Ezt már biztos nem is tudom visszaadni neki a későbbiekben sem, eddig is tápszerrel kellett kiegészíteni, ha ebből evett. Most hogy ennyire nem bírok még hozzányúlni se, de érzem, hogy nem kevés tej maradt benne mit tehetek? Mi van ha begyullad? Ja és mi van ha szoptatós teát iszok? Gondolom mostmár azt is el kell hagyni nem?
2009. jan. 16. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ez volt. patikában vettem aloe vera spray három nap alatt összehuzta kb. 1500 forint. próbál meg én is orditottam nagyon sokat! de ha nem mondja a kolléganőm már nem szoptatok az biztos:-) most 5 hónaposak vagyunk:-)

próbáld meg ovatosan fejni mig be nem gyógyul addig csak a másikból szoptass, kis hideg vizes borogatás ha gyulladt vagy Garmastan kenőcs vékonyan elkenve a gyulladt területen.

szoptatós teát ihatsz szerintem csak csökkentsd egy kicsit. napi két bögrével ihatsz nyugodtan. SZERINTEM.

2009. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Próbáld meg valahogy bekenni bepantennel, az nagyon jo rá, remélhetőleg gyorsan segit, és nem kell lemosni sem. Probáld meg, ha elállt a vérzés bimbovédővel kifejni, vagy szoptatni. Az elején nekem volt, hogy vérzett, de nekem a bepanten és a bimbovédő segitett, pedig már én is feladtam. De segitett, és még mindig szopunk. 3hónaposak ui: gyors gyogyulást, vagy, ha gondolod hivd fel a védőnőt, hogy mit javasol
2009. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én anyatejjel kentem, azt a mellemet csak fejtem ORVOSI utasításra. sokat szellőztesd!

nekem ennyi elég volt. nekem azt tanácsolták, hogy az anyatejtől nincs jobb rá, és eleven kis sebre, nyílásra nem is ajánlatos kenni semmit.

2009. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az első vagyok. én kentem anyatejjel három hétig és nem történt semmi:-(
2009. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat és a segítséget! mindent megpróbálok! (persze nem összeveissza :) )
2009. jan. 16. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
En is igy jartam, es akarhanyszor probaltam abbol a mellembol szoptatni, a seb mindig szetnyilt es nem tudott behggedni. Szoval szerintem fejd le a tejet abbol a melledbol es vagy add cumisuvegbol a babanak, vagy ha a masikban termelodik eleg neki, akkor a lefejt tejet fagyaszd le. De ne szoptass addig belole (1-2) nap, amig el nem kezd beheggedni a seb. Utana mar bimbovedovel folytathatod a szoptatast, amig a bor ossze nem forr egy elegge, es utana bimbovedo nelkul. En ezt csinaltam, es teljesen osszeforrt, de meg azert latszik most is a hegg rajta (8 hos a kisfiam).
2009. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is így jártam, az én sebem a gennyesedésig jutott. Fejtem a tejet, és nekiadtam üvegböl.Kentem, és szabadon hagytam. Addig nem szabad visszaadni, amíg meg nem gyógyul. Amikor már a seb kezdett gyógyulni, akkor én elöször csak fordított helyzetben adtam neki a cicimet, hónaljtartásban, mert úgy nem ugyanazt a részt szívta erösen. Így tudtunk elkezdeni szopizni. Aztán amikor már eléggé meggyógyult, akkor kezdtünk el rendesen újból cicizni. Azóta is megy. Most 4 hónapos a babánk.
2009. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél aventes krémet!Én is így jártam,totál kettéhasadt és vérzett a mellbimbm!Két nap alatt helyrehozta,ez nem vicc!!!Kentem 1 nap akár 10szer is,és kinnt volt a cicim a szabadban szinte egész nap és csak fejtem belőle!A kórházban javasolta a szoptatási tanácsadó!
2009. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!