Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki tápszert ad az anyatej...

Van aki tápszert ad az anyatejes babájának, ha el kell mennie valahová és nem viszi a babát?

Figyelt kérdés
Eleinte fejtem, és lefagyasztottam, de elfogyott, és már nincs is annyi tejem, hogy fejjek pluszba. Ezért gondoltam, hogy ilyenkor kaphatna tápszert, nem sokszor, csak kb. egy héten egyszer. Amúgy a cumisüveggel nincs baja, régebb óta iszik abból is , és szépen szopizik mellette.Van valaki, ki így csinálja?
2010. dec. 7. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2010. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2 és fél hónapos.
2010. dec. 7. 13:54
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

Mielőtt elmész valahová megszoptatod,mikor hazaérsz megint. Mi olyan dolgod lehet,ami 3-4 óra hosszánál tovább tart?

Én mindig úgy csináltam/csinálom,hogy hazaérjek szoptatásra! Eszembe nem jutna tápszerezni! Azért kapod a gyest,mert otthon vagy a babával és gondozod! Te nem igy gondolod?

2010. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Éjjel is szopizik? Mert ha nem (előfordul, 2-5 hónapos koráig az én babám is átaludta az éjszakát), akkor éjjel fejhetnél. Ilyenkor termelődik a legtöbb tej, és reggelre megint lenne neked, szóval nem a babád elől fejnéd ki. És ez lehetne a pótlás. Meg ha szopi után fejnél, lehet, hogy nem jönne le sok, de egy nap alatt tsalán összegyűlne annyi, amennyi elég egy étkezésre a babádnak. Egy nap alatt lefejt tejet le is lehet fagyasztani.


Másodiknak: az anyukának bármi gondja lehet. Pl lehet, hogy orvoshoz menne, vagy hivatalos ügyeket intézni, és nem mindenki cipeli magával szívesen a babáját mondjuk egy zsúfolt váróterembe.

2010. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megértelek, én ugyan így vagyok vele, mert utolsó félévem van főiskolán, ami 120 kilométerrel odébb van. Hiába hogy autóval járok, csak az oda vissza út 3 óra. Bár nekem van lefejve tej, ha nem volt elég, akkor addig anya vigyázott a babára, és van kiírva tápszer, és fele fele adagban adja neki oda. Most jön úgyis a vizsgaidőszak, szóval elő fog fordulni nálam is kb. heti egyszer.

Szóval ne legyen se bűntudatot (a második válaszoló miatt), mert én is így csinálom. A hidegbe nem fogom hurcolászni a gyereket, és a tápszer egyébként sem méreg...

2010. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is úgy gondoltam, hogy 99 %ban anyatejes, nem hiszem, hogy baja lenne a tápszertől, csak kíváncsi voltam csinálja-e más is így. A második válaszolónak, én nem azért gondozom a babámat, mert pénzt kapok érte. Sajnos időre megyek minden héten suliba, és nem mindig jön ki úgy az etetés, hogy pont indulásnál egyen. Ha meg egy órája evett éppen nem tudom megtömni, csak azért mert indulnom kell. Az éjjelt van hogy átalussza, van hogy nem, de gépi fejővel alig jön le valami. Amikor kap tápszert,akkor utána lefejem, amennyi jön, és azt fagyasztom, de az nem sok, és a fagyott tej felolvasztva nekem elég gusztustalannak tűnik, én sem innám meg.Ezért szívesebben adok ilyenkor tápszert neki.
2010. dec. 7. 14:43
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló gondom volt, de sajnos apukám kórházba került, és még mindig beteg, és csak én vagyok neki. Sokszor mentem hozzá - messze van a kórház, kocsi nincs - illetve most a betegsége alatt sokszor ügyeket is intézek neki. Olyankor a baba apukája vigyáz a kicsinkre, és ha rosszul jön ki a dolog, mert eltolódik az ügyintézés, vagy nem jön a busz...stb., akkor telefonálok apának, hogy nyugodtan adjon neki tápszert, mert nem érek haza.

Én is szívesen adnék neki csak anyatejet, viszont most ez egy kicsit bonyolultabb élethelyzet lett, és szerintem a lényeg, hogy ne éhezzen a baba. Nem lesz semmi baja tőle.

2010. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én pl éjjel tápszert adok és csak nappal anyatejet.
2010. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hűha ma 13:56-os...
2010. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
54%
Az éjjel tápot, nappal tejet viszont nagyon nem jó. Nem értem, miért van rá szükség. Sőőőt. :(
2010. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!