Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenképpen kell mellszívót...

Mindenképpen kell mellszívót venni? Ha nincs akkor szülés után a kórházban pl. hogy fejitek le a tejcit?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A korhazba vihetsz be kezi mellszivot is, olcson meglehet venni.
2009. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kórházban Medela nagy teljesítményű elektromos volt, amire mindenki a saját kézijének a szívófejét csatlakoztatta rá. Ez kb 5000 Ft-ba került és utána is sokáig használtam itthon.
2009. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlen elore megvenni, nem mindenkinek van rá szuksége - jol jon olyankor, ha valakire rábíznád a kicsit és hagysz neki tejet, de van, aki mindenhova viszi a kicsit és szoptat bárhol...Nekem a férjem vette meg (amit én már elore kinéztem) és végul is használtuk, mert begyulladt a mellem, és fejnem kellett, de elore nem tudtam, fog-e majd kelleni. Lehet venni egész olcsoért is, de a márkásak (pl. Avent) elég nagy invesztíció. Nekem medelás volt, kézi, kb. 35OOft. Ha csak itt-ott kell, elég az egyszeru is, de ha gyakran (én naponta fejtem), érdemes valami ugyesebbet venni.

a kórházakban általában tudnak kolcsonozni, ha szukséges ott bent.

2009. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vettem, de nem is hiányzott soha. 6 hónapos, anyatejes babám van. Én mindig kézzel fejtem, ha muszáj volt, de mindig csak annyit, hogy ne gyulladjon be a mellem. Aztán pedig szépen beállt a kereslet-kínálat. A barátnőim se használtak soha mellszívót, pedig mindannyian szoptatunk. Ha úgy érzed, szükséged van rá, vehetsz, de szerintem elég akkor venni, ha már biztos vagy abban, hogy kell. A kórházban is teljesen felesleges fejni: ha igény szerint mindig mellre teszed a babát, akkor a tej is elég és fejésre sincs szükség. Az újszülött baba óránként legyen cicin! Annyira pici mennyiséget tud enni egyszerre, ráadásul az anyatej olyan könnyen emészthető, hogy ennél hosszabb időt ne várj két szopi között. Így mellszívóra sem lesz szükséged.
2009. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen vegyél én is vettem, pedig nem akartam, de jól tettem. Császároztak és már a kórházban el kezdtem fejni pedig csak egy-két csepp jött és már 3. napra meg is jött, pedig császárosoknál később szokott, most 5 hónapos a kisfiam és még mindíg használom és rengeteg tejem van. Már tele a fagyó is. Szóval vegyél szerintem!!
2009. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam vegyek-e! Végül egy köztes megoldást választottam.A gyógyszertárban lehet venni kb. 1000ft-t kézi mellszivót: Gondoltam ha nem válik be akkor majd veszek egy jobbat/drágábbat/,de nagyon jól bevált! Már tele van a fagyasztó! Minden jót!
2009. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem vettem. A kórházban kézzel lefejtem, persze órás masszírozás után, aztán itthol kaptam a barátnőmtől, de azzal nem tudtam fejni, csak kézzel, azt hittem a mellszívóval van a baj, kaptam még egyet, és azzal sem tudtam fejni, csak kézzel, igy is 10-15 ml-t két mellből, most 4 hós mult a kislányom, és nem fejek egyáltalán, mindkét cicit kiszívja. De ha akarsz vehetsz, legfeljebb ha nem lesz rá szükséged, eladod.
2009. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!