Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? 10 hónapja...

Mit csináljak? 10 hónapja szoptatok, és fejem a tejet 3 óránként. Éjjel már észrevettem, hogy baj lesz. Reggel már nem tudott szopni a kislányom sem, de délelőtt sikerült üresre fejnem.

Figyelt kérdés
Ettől függetlenül mégis begyulladt. 3 óránként 190 ml-t szoktam kifejni, de most már csak 30 ml jött ki. Mit csináljak? A mellem már olyan kemény, mint a kő, semmennyi tej nem jön ki belőle, és az eredeti állapotának a kétszeresére duzzadt. Rettentően fáj. Szedek antibiotikumot, mit szülés után adtak, mert akkor is begyulladt. De akkor tudtam fejni belőle tejet. Most meg egyáltalán nem jön semmi ki. Pedig van benne tej. Mit csináljak, mert már nagyon szenvedek!!
2009. jan. 20. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Próbáld meg meleg de nem forró vízzel zuhanyoztatni a melledet, mert a meleg feloldja a csomókat és könnyebb lesz kifejni a tejet. Mellgyulladásra van homeós bogyó, ami megindítja a tejet és segíti gyulladás esetén kiürülni a mellett. Nem tudom van e homeós kiskönyved, de ha nincs és felébredt a pici lányom (addig nem akarok csörögni) megkeresem neked, és megírom.
2009. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Maszirozzad a melledet, es tegyel ra jeget is.

Nezd meg a neten mit ir gyulladt mellre!

Az en mellemet felvagtak, nagyon begyulladt, 22 honapig szoptattam. Irt a doki gyulladascsokkentot, de olyan allapotban volt, hogy nem volt mentseg. Nagyon sokat fejtem, de nem nagyon massziroztam. Annak idejen anyukamnak is felvagtak, kepzeld el. Bar neki nem akkor amikor szoptatott bennunket, hanem kesobb.

Ugyhogy nagyon vigyazz, inkabb hagyd el a szoptatast, ha hajlamos vagy te is a gyulladasra, mert nem eri meg hogy a sebeszeten kossel ki.

Hala egnek, hogy a mutet nagyon jol sikerult, es semmilyen panaszom nem volt, de 42 fokos lazzal mentem a korhazba egy szombati reggelen, es az ugyeletben levo orvos csinalta meg. Aztan akkor vege is lett a szoptatasnak, de ha tudom, hogy igy alakul nem szoptatok eddig, csak 1 eves koraig.

Ne szenvedjel, mert nem eri meg, masszirozzad, es orvos!! Tobb orvosnak is mutasd meg, mert engem a nogyogyasz 2-szer hazakuldott a gyulladascsokkentovel, pedig szornyu volt a mellem, en ereztem, hogy nekem ez a gyogyszer mar nem fog segiteni, nem fog lemenni a gyulladas.

2009. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha kedves a vedonod, es a gyerekorvos, menjel el hozzajuk, mar 10 honap szoptatas eleg lesz a babanak, most figyelj a melldre!!!! Ha megkerdezik, mondd hogy elakarod apasztatni, ne szenvedjel te szegeny. Menjel dokihoz gyorsan, mutasd meg amig nem lesz rosszabb.
2009. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Nehogy jeget tegyél rá!!!! Az csak hűsíti a melledet, de a gyulladáson nem segít!!!! Pontosan azt írják a szoptatási tanácsadóban, hogy meleg kell rá. Jeget csak az üres cicire lehet tenni, hogy ne induljon be a tejcsi.

Ha lejegeled az biztos, hogy felvágják.

2009. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

BRYONIA 9CH NAPI 2-4X5GOLYÓ

Fokozatosan kialakuló gyulladásos tünetek jellemzik... A melleket a fájdalom és a dzzanat miatt egyre nehezebb kifejni, a szoptatás is fájdalmas.Az emlők duzzadtak, feszülnek, érintésre, mozgásra fájnak, de nagy felületen való nyomás enyhülést hoz. Ezért a masms szívesen hord szoros melltartót. A gyulladt emlő bőre enyhén piros. A panaszokat mérsékelt láz és erős szomjúságérzet kíséri.


Ha ezeket érzed, akkor sürgősen szerezd be a fenti homeos bogyót!!! Jobbulást!!!!!

2009. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy az egész mellbimbóm hólyagos, és olyan mintha tej lenne alatta. Ja és van rajta egy véraláfutás is.
2009. jan. 20. 11:35
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy vágják fel? És ha felvágják, mit csinálnak vele?
2009. jan. 20. 11:37
 8/14 anonim ***** válasza:
jaj, nem vágják fel, nem tudom, miért írja valaki a legrosszabbat...ne gondolj most ilyenekre.. homeopátiával próbálj enyhíteni és egyidőben értesíteni a dokidat, védőnődet.
2009. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akárhogy is fáj, masszírozd és szoptass! Tényleg ne jegeld, de állott vizes borogatást alkalmazhatsz. Az antibiotikumot ugye nem magadtól szeded, mert maradt a múlkorról?!
2009. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De. Magamtól szedem az antibiotikumot. Tegnap kezdtem el. De délután és este is ki tudtam már fejni a tejet szerencsére. Most már nem csomós hála istennek. Csak mintha vizenyős lenne.
2009. jan. 20. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!