Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a babával új ételt kóstolta...

Ha a babával új ételt kóstoltattok délelőtt akkor szoktattok délután a pl almát adni amit már régebb óta eszik? Most 6 hónapos a babám és egy hete eszik az almából.

Figyelt kérdés
Tudom buta kérdés de nem igazán tudom mert nem szeretném, hogy hirtelen megterhelni a babám pocakját. Ti hogyan csináljátok?
2011. máj. 23. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

ùgy add neki hogy kezd eggyel pl alma. azt add egy hétig majd kezdj el valami mást, elsö nap talán hagyd az almát, de köv naptól már mindkettöt lehet, úgy is az újból max egy kanállal adsz neki elöször.


Jobb zöldségekkel kezdeni mert azok nem savask nem terhelik a gyomrot annyira. pl répa, paszternák, krumpli, aztán így tovább.

én mindent délben adtam neki elöször. azét kell délelött vagy délben mert ha fáj a hasa estére elmúlik.

2011. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3-4 naponta jöhetnek újak, a már bevált régiek meg közben/mellette folyamatosan, váltogatva, ahogy sikerül :) Arra figyelhetsz, hogy ha valamelyik "hajtós" vagy "fogós", akkor mondjuk délelőtt egy ilyen, délután egy amolyan, de az se baj, ha két étkezésre néha ugyanazt kapja. És nem verseny a hozzátáplálás, a babák tűrik a monotóniát, biztos megtaláljátok ti is a saját ritmusotokat.
2011. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom az alapelvet almával kezdtem és most kóstoltatom a répát. Akkor ma délután adhatom az almát? Tegnap kóstolta a répát.
2011. máj. 23. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Mostantól bármikor mehet a répa is, alma is. Azért érdemes (a fokozatosság mellett) csak 3-4 naponta újat adni, hogy tudd, ha valamelyikre rosszul reagál, melyik volt az.
2011. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2011. máj. 23. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:

igen, ami bevált, azt lehet adni délután.

de én nem siettem az ételek kiváltásával. 1 hónapig csak délelőtt kapott pürét az anyatej mellé, köv.hónapban délelőtt, délután. aztán szépen lassan. most kap 3x mást is, csak 2 szopit váltottunk ki. most 10,5 hós.

2011. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én sem akarom siettetni. Mindig kap előtte szopit és utána kapja a szilárd ételt.
2011. máj. 23. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!