Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 és fél hónapos a lányom,...

10 és fél hónapos a lányom, úgy néz ki elfogy a tejem. Mit adnátok neki? Mit csináljak a reggel 5 órai keléssel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Reggel meg este szopizik még. Az estivel nem lesz gond, de a reggeltől félek. Kb. 5-kor szokott kelni, szopizik, visszarakom a kiságyba és alszik tovább. Már most jelzi, hogy kevés (sirogat, mikor nem jön több), de még nem gond, cumi a szájába és visszaalszik. Viszont 1 évesen már adnék neki majd tejet, de erre a kevés időre nem szeretnék már tápszert adni neki? Mit tanácsoltok? Már most adjak neki tejet, vagy mégis tápszert? Esetleg erre a kis időre csak teát, és egy kicsit több tejterméket (hogy meglegyen a napi adag)?
2010. dec. 11. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

reggeli: zsemle,felvágott,túró,kefir,sajt,tej,

tízórai: gyümölcs

ebéd: főzelék sajttal,túróval,hússal

uzsonna: gyümölcs,túró,kefír

vacsora: főzelék vagy hidegkaja,tej,kakaó

2010. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is 5-kor van az ébredés, 1 éves a kisfiam, olyankor tápszert kap. Tejet még nem adtam neki, csak a sajt, túró, joghurt volt eddig, és pár hete a tejföl, tejet hamarosan, de majd először csak főzelékbe a habaráshoz fogok adni, így magában inni még biztosan nem. Én 10 hónaposan még tápszert adnék a helyedben, lehet adni a tejpépet is, de gondolom, hajnali 5-kor neked sincs kedved pepecselni, és a babádnak sincs még kedve kanalazgatni etetőszékben.:-) Teával pedig nem fog jóllakni. Este viszont mehetne a tejpép, azzal nagyon jóllakik, és lehet, hogy fel sem fog ébredni 5-kor, hanem alszik 7-ig :-))) Sajna az én fiam megunta a tejpépet, elalvás előtt is tápszert iszik, fürdés előtt vacsorázik velünk, de így csak 5-ig bírja :-(Minden jótNektek!

2010. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
Ha nem fogod szoptatni, még tovább apad majd a tejed... Plusz egy napközbeni szoptatás szerintem segíthetne.
2010. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a babámnak már kevés a pép is. Először azt adtam, de már kevés neki, főzeléket vacsizik, van hogy utána még kekszet vagy babapiskótát is eszik, de evvel is csak 5-ig bírja. Közben azért egyszer felkel, de cumival sikerül visszaaltatnom. Utolsó válaszolónak: nem fogom abbahagyni természetesen a szoptatást, dehogy akarom, csak kevés neki már a mennyiség, és én is érzem hogy egyre kevesebb. Sőt most úgy érzem hogy az egyik mellem szinte el is apadt avval nem is tudom kezdeni a szoptatást, csak másodiknak fogadja el (és alig nyel).A napközbenit azért hagytam ki, mert csak begurult a gyermek mert nem jött szinte semmi.
2010. dec. 13. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!