Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatásban jártasak a lenti...

Szoptatásban jártasak a lenti kérdésekről mik a véleményeitek?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttünk haza a babámmal a kórházból, császáros kismama vagyok. Ma vettünk mellszívót, mert eddig csak előtejem volt, de ma sikerült vele fejnem:)hurrá!Kérdéseim a következők lennének:

1.:honnan tudom mikor kell abbahagyni a fejést?mikor már nem igazán akar jönni abbahagyhatom, hogy ne gyulladjon be?Mert most már nem igazán akart jönni több, de picit még feszesnek érzem a ciciket...ez baj, még erőltetni kellett volna?

2.:Anyatejből tényleg annyit ehet a baba amennyi jól esik neki?Egy újszülött is?Tehát tényleg akármikor cicire lehet tenni, nem muszáj kivárni a 3 órákat(ezt olvastam).

3.Mindenki vett vagy bérelt mérleget, akinek nem volt még olyan sok teje, hogy lássa elegendőd szopizott e a baba, és hozzá kell e táplálni?vagy vannak erre jobb praktikák is?

előre is köszönöm, és bocsi, hogy hosszú lett:)


2010. dec. 13. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a fejéssel szaporítani tudod a tejet, ha kevés van, vagy ha úgy érzed, a baba nem ürítette ki teljesen, és még nagyon feszít. Bármikor abbahagyhatod, ha elégnek érzed, de ha szaporítani akarsz, akkor fejj akkor is, ha már semmi nem jön belőle, mert a tej szopi/fejés alatt termelődik, és nem két szopi között.

Az, hogy feszes, teljesen természetes, mert az első néhány hétben még túltermelés van tejből, utána beáll a kereslet kínálat egyensúlya, és puha lesz a cicid.


Anyatejből valóban annyit ehet, amennyi jólesik neki, nincs két gyerek, akinek egyforma lenne az igénye:) Az igény szerinti szoptatás nagyon jó, akár óránként is cicire teheted a babát, ha kéri. Alakíthatsz ki valami rendszert, de nem szabad hozzá mereven ragaszkodni, inkább igazodj a kicsihez.

Ha van a babának elég pisis pelusa, és látod, hogy kiegyensúlyozott, jókedélyű baba, akkor elég neki a tejed. Érdemes az elején gyakrabban (hetente kéthetente) megmérni, ha ,más nem a védőnőnél megoldhatod.

De bérelhetsz is mérleget, de ne mérd minden evés után, mert megbolondulsz:)

Ha nagyon parás vagy, akkor mérd esténként, de amúgy hetente egyszer bőven elég.

2010. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. én ritkán fejtem, csak akkor ha el kellett mennem és másvalaki megetette, az első hónapban tehát egyeltalán nem is volt mellszivóm, 2. hónapban vettük.

2. én igény szerint etettem kislányomat, akár fél óránként, akár 3 óránként, nem számitott milyen időközönként. most kezd kialakulni. az anyatej nem csak táplálék, ha nem szpmjoltó és gyógyszer is, ezért amikor kérte akkor kapta, hiszen nem tudható hogy épp mire van szüksége. na meg hamar is megemészti.

3. én vettem mérleget, illetve anyukám vásárolta, arra gondolva hogy még van 2 hugom, nekik is lesz gyerekük majd, szóval nem pénzkidobás. és jól jött! használtam, de nem arra hogy minden evést lemérjek, hanem a súlygyarapodást követtem, hetente 2-3 szor megmértem.

2010. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

* hanem szomjoltó


4,5 hónapos kislány anyukája

2010. dec. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tej szaporítása fontos az első 6 hétben, amíg be nem áll rendesen a kereslet-kínálat egyensúlya.

1. Én akkor hagytam abba a fejést, amikor már nem jött semmi. A mell nem a fejéstől gyullad be, hanem attól, ha nem üríted ki rendesen a tejcsatornákat és pang benne a tejci. Szóval masszírozd és fejd rendszeresen. Feszesek lehetnek azért is, mert még a hormonok dolgoznak benned a szülés után.

2. Igény szerint szoptasd a babádat, legalább az első hetekben, aztán majd átálltok mindketten a 2,5-3 óránkénti szopira. Persze a babád igényeit tartsd szem előtt.

Anyatejből annyit eszik, amennyi jólesik neki. Ha jóllakott, úgyis kiköpi a cicit, vagy bealszik rajta. Nem fogja elrontani vele a pociját. ;-)

3. Mérleget venni vagy bérelni hasznos és egyben káros is. Ha megnyugszol attól hogy megméred hogy milyen sokat eszik akkor jó. De ha csak stresszeled magad hogy esetleg kevés az a mennyiség amit megeszik, akkor meg nem túl hasznos. Neked kell eldönteni. A védőnő amúgy is folyamatosan mérni fogja havonta. Egyébként meg észre fogod venni ha nem elég a babádnak a tejci.


Sok örömet a babádhoz és sok sikert a szoptatáshoz.

2010. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia.


1.klinikán az orvosunk azt mondta ha fejek, (kézi fejővel), utánna még kézzel fejjek hogy telejsen kiürüljön a cici és a hátsó tejből is jusson a babának.


2. vannak az igény szerinti etetők, én a 3 óránkénti vagyok. a lányom nagyon hasfájós, így azt mondták azért tartsam ezt a 3 órát. te döntöt el melyik szopizást vállalod.


3. mi béreltünk két hónapra mikor hazajöttünk, 2-3 hétig mértem is, de mivel a babánk koraszülött volt, így tudtam mennyit eszik. egyébként meg nem foglalkoztam vele mert egy nap egyszer szopizott, annyit evett amennyi neki jól esett.nemérd mert abba csak belebolondulsz hogyha pl. keveset evett vagy túl sokat.

2010. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

1: Ha fejés után csak kicsit "ment össze" a melled ill. még feszesnek érzed, akkor valószínű, hogy csak 1 reflexnyi tej ürült ki belőle. Újszülöttes anyukáknál gyakori, hogy a teljes tejmennyiség 3-4 ilyen tejleadó reflex-körrel ürül csak ki, mert ilyenkorra még nem járatódott be annyira a rendszer. Úgyhogy legközelebb, amikor fejsz, szerintem folytasd még tovább. Kb. 5-10 perccel a csepegés után valószínűleg újra fogsz érezni egy tejleadást (pl. bizsergés) és újra megindul a tejed. Minél tovább fejsz, annál tovább fog tartani, amíg kiváltasz egy újabb reflexet, ami egyre rövidebb lesz és egyre kevesebb tejet fog kihozni. De így lehet pl. szaporítani is.

2: Igen, bármikor mellre teheted a babádat. Egyre figyelj csak: ha egyszerre nem ürít ki teljesen (ami az elején igen valószínű), legközelebb ugyanerre tedd vissza, hogy a hátsó zsíros tejhez is hozzájusson. (Vagy ezt a részt le is fejheted a szoptatás után, bár ha ezt mindig így teszed, előfordulhat, hogy mindig csak az elsőtejet kapja majd a baba, amitől nem hízik annyira ill. hasfájóssá válhat. Ezért, ha fejsz is, próbáld vegyesen csinálni, időnként a már szopott, máskor az "érintetlen" mellet. És a baba is jusson hozzá gyakran a hátsó részhez.)

3: Én se nagyon javaslom a mérleget, főleg nem otthonra és minden szopizás mellé! 10-ből 9 anyukát halálra szokott idegelni, ha egyszer (sokszor) a babája nem eszi meg a "kellő" mennyiséget. Pedig nincs olyan, hogy ennyit vagy annyit kell szopnia! Minden gyerek más.

És neked még azért sem ajánlom, mert azt írtad, "hogy lássa elegendőt szopizott e a baba, és hozzá kell e táplálni?". A dolog nem így működik: először is, nem a számok fogják neked megmutatni, eleget evett-e a baba, hanem ő maga. Ha ő nem reklamál, akkor nincs okod aggodalomra (kivéve, ha pl. aluszékonyak vagytok, mert akkor szükség lehet ébresztésre és "muszáj" szopira). Másodszor, ha viszont jelez, akkor sem kell megijedni és rögtön pótlásért nyúlni, hanem többször mellre kell tenni. Ez a legjobb módja a tejmennyiség szaporításának, ami pár napon belül érezhetően növeli az adagot, ha minden jól megy. Ez a legjobb praktika a tejszaporításra, az egyéb tippek (homeos bogyó, teák, ételek, italok) általában ezzel együtt használandók, ha szükséges.


További olvasgatásra pedig ezt az oldalt ajánlom: www.lll.hu

2010. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. A szülés utáni napokban még ödémásak a cicik, azért érzed feszesnek állandóan. Pár hét alatt lemegy. :) A fejéshez nem tudok hozzászólni érdemben, nekem nem sikerült fejnem, csak a gyerek tudja kivarázsolni a tejet a mellemből.

2. Amikor a baba kéri a cicit, tedd mellre. Úgy szaporodik a legjobban a tejed, és ő is úgy lesz a legnyugodtabb.

3. Kb 2 hónapos korában kértem kölcsön mérleget, mert azt hittem hogy kevés a tejem. Párszor megmértem a gyereket, aztán vissza is vittem (nem őt, hanem a mérleget :D). Szerintem az ember csak stresszeli magát ha állandóan méricskél, mert egyszer kevesebbet, másszor többet szopik a baba, aztán megy az agyalás, hogy jaj most mi a baj. :)


Ne nyúlj egyből a tápszerhez, ha kevés lenne a tejed, próbáld meg szaporítani (sokat inni, még többször ciciztetni, nem idegeskedni), minden szempontból az a legjobb Neked is és a Törpikének is.

2010. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!