Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek korán megjött szoptatás...

Akinek korán megjött szoptatás alatt, mit tett, hogy ne apadjon el a tej?

Figyelt kérdés

Még csak két és fél hónapos a kislányom, de már most alig van tejem. Kétszer már megjött, össze-vissza, egyik nap erős, másik nap nem. Felborult az egész hormonháztartásom, és a kislányom is érzi. Vagy nem akar szopizni, vagy ha szopizik, akkor utána nagyon sír.

Hiába teszem gyakrabban cicire, az sem tetszik neki.

Járt valaki így?

Mit tettetek?


2010. dec. 13. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem viszonylag hamar 4 hónap után megjött,és marhára nem zavarta a babámat a dolog,pedig én is hallottam ilyenkor előfordulhat,20 hónapig szopott.Kistestvér 5 hetes,remélem hasonlóképp lesz.Próbáld meg serkenteni teával,homeopátiás tejszaporítóval stb.próbáld ciciztetni gyakran és ne hagyd hogy eluralkodjon rajtad a stresszelés,csak optimistán remélem sikerül!
2010. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Semmi köze a megjövésnek, a tej mennyiségéhez. Nekem szülés után 5 héttel megjött és másfél éves koráig szoptattam a fiam. Nem azért hagytam abba akkor sem a szoptatást mert elapadt a tejem, hanem más okai voltak! :)
2010. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

nekem szülés után 4 hónappal jött meg először. A fiam és a tejtesó is elfogadta a tejemet, a mennyisége sem sem változott. Egészen addig, amíg szülés után 8 hónappal teherbe nem estem. Na, akkor kb a kétharmadára csökkent a mennyiség, de még így sem apadt el.


De olyanról is tudok, aki anyatejleadó volt, majd megjött neki, és egyik napról a másikra elapad a teje. :-(


Én csak fejem, mert a fiam sajnos nem szopik.

2010. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sajnos van köze a mensinek a tej mennyiségéhez. Egyrészt érzem is, és a dokitól is megkérdeztem és sajnos azt mondta, hogy lehetséges, hogy ilyenkor csökken a tej. Csak azt nem tudom, hogy mit csináljak.

Gyakori cicizés mellett is eléggé utálja az ízét, össze-vissza csapkod szopi közben. :(


Ha esetleg valakinek konkrét tapasztalata van, akkor várom még a válaszokat, hátha...


Az eddigieknek pedig köszi a válaszokat.

2010. dec. 13. 20:54
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapos volt amikor megjött ezzel együtt nagyon lecsökkent a tej mennyisége és ordított a szopi közben van amikor már akkor is,ha meglátta de valahogy mindig sikerült vmennyit nagy nehezen szopiznia.Nagyon kétségbe estem és tápszerrel próbáltam neki pótolni de azt egyáltalán NEM fogadta el.Így a mensim előtt 2-3 nappal a mensi 3. napjáig kevesebbeket szopizott és sokszor sírt közben de túléltük:)Azóta is így van,ha megjön előtte napokban érezhetően kevesebb van utána rendeződik a mennyisége.Most már könnyebb mert tejpépet adok pótlásnak,azt szereti de Ő már 7 hónapos.Szerencsém volt abban,hogy amúgy mindig kis étkű volt és gondolom még az a kevés is elég volt neki mert nem bírtam semmivel belediktálni a tápszert.Én azt mondom kitartás.És nekem nem jött be,hogy sűrűbben szoptassak,mert NEM SZOPOTT sűrűbben semmi pénzért!
2010. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak!

Sajnos nekem sem jött be, hogy gyakrabban szopizzon...mert ugye vannak a "szabályok", csak éppen nem mindenkinél válik be.

S hát akkor nem marad más, minthogy kitartás és türelem...

2010. dec. 13. 22:29
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hós volt a picur, mikor megjött. Nagyon megviselte, előtte pár nappal kezdett nyűgösködni és minden szopinál üvöltött.. nem ízlett neki a tej sem és valóban kevesebb volt. De aztán a mensi 3.napjától újra jött a sok és finom tejci. Átvészeltük valahogy. Nem apadt el. Most viszont saját maga leszokott a ciciről, mióta kap főzit meg gyümit, jogit és tejpépet. 11 hónapos és már csak éjjel szopott, de most már pár napja átalussza az éjszakát, nem szopik sajna. Apad a tejem :( .Igy jártam. Én is tovább terveztem..
2010. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Semmit, mert nem lett kevesebb.

3,5 hós korában jött meg, most 21 hós még szopik és havonta menstruálok

2010. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok. Úgy néz ki ez mindenkinél másként zajlik. Van egy 15 éves lányom is, 6 hós volt, mikor megjött, észre sem vette. Szopizott 14 hónapig. Szerintem nálad is csak átmeneti a kevés tej. A lényeg, hogy ezen ne stresszelj! Átvészelitek azt az egy hetet havonta!
2010. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat azoknak, akik így jártak mint én.

Akinek meg nem történt változás, mikor megjött, annak de jó...irigylem. Nekem sajna felborult minden, de remélem majd tényleg alakul még a dolog, és még sokáig fog szopizni a kislányom.

2010. dec. 14. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!