Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás tényleg fogyaszt?

A szoptatás tényleg fogyaszt?

Figyelt kérdés

Második babámat várom, elsőt nem tudtam szoptatni.világ életemben vékony voltam, most is az vok. Eltökéltem hogy most nem adom fel ha kezdetben nehéz is lesz mindenképp szoptatni fogok. De hogyan gátoljam majd meg hogy fogyjak??

32h km


2010. dec. 14. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
alkati kérdés, én híztam szoptatás alatt, terhesség alatt meg fogytam a sok rosszulléttől.
2010. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Alkati valóban.

Én sehogy nem tudtam meggátolni, ettem/eszem, ami belém fér. Második gyermekemet szoptattam/szoptatom (most 16 hónapos), és az a tapasztalatom, hogy amikor lecsökken a tejmennyiség egy bizonyos szint alá egy éves kor körül, vagy picit később (mert hogy már mindent eszik közben a baba), akkor megáll a fogyás, és nem fogyok tovább.

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy nagyobbik lányom 15 hónapos volt kb. amikor megfogant a tesó, ekkor 49 kiló voltam (terhesség amúgy 53-ról indult), a lányom meg szopizott tovább. Sajnos a hányingeres időben tovább fogytam, és a nődokim, aki amúgy szoptatás párti, 47 kilónál azt mondta, ha tovább fogyok, akkor el kell választani a nagyot az én egészségem érdekében. Szerencsére megálltak a kilók, és amikor 6,5 hónapos terhes voltam, a lányom elválasztotta magát.

A másodikkal szintén hamar lement a 18 kiló plusz, most 50 kiló vagyok, küzdök, amikor meglátom a 49,6-ot a mérlegen. :o)

Ezzel így megbékéltem, csak tovább ne fogyjon! :o)


Annyira szuper, hogy megpróbálod! Én sok mindenkit ismerek, akinek első babával nem sikerült, másodikkal meg igen (mármint a szopi).


A www.lll.hu oldalon olvasgass, sok hasznos infót gyűjthetsz be előre, és persze ha már meg van a baba, akkor is!


Jó pocakosodást!

2010. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én pont hogy szoptatáskor nem fogytam..pont ellenkezőleg,még fel is jött pár kiló:-( mondjuk 2 és fél évig tartott a szopcsi,most h már "vége",most kezd visszaállni az eredeti súlyom. Azt mondta a doki,h aki ilyenkor hízik,az annak örüljön,mert azoknak lesz minőségi a teje! :-) nos,ez meg is látszik a Gyerkőcömön:-)

szerintem alkati kérdés a dolog,h kinek hogy áll be akkor az anyagcseréje,ezen múlik.

2010. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nos ez a "minőségi tej" nagy hülyeség.

Az anyatej minősége mindig tökéletes a baba számára, mert az anya szervezetéből mindent elvesz a babának! Ha az anya nem táplálkozik rendesen, akkor nála kialakulHATnak hiánybetegségek, és csökkenHET a tej mennyisége, de a minősége nem változik ettől.

2010. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is híztam:(
2010. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bakker, én fogyok...akkor már nem is jó a tejem? Ejj...imádom az ilyet...eszem rendesen, próbálok vitamindúsan táplálkozni, nem hinném, hogy baj lenne.

Na mindegy...én amúgy nem tudok mit tenni a fogyás ellen.

De tényleg mindenkinél más. Lehet, hogy azt várod, hogy majd fogyni fogsz, aztán közben meg nem is úgy lesz.

Én azt hittem hízni fogok, valamiért így gondoltam, de aztán mégsem így lett.

2010. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

bocsi,doki mondta ezt a dolgot,nem én találtam ki..

A védőnő meg annyit mondott,h aki hízik szoptatáskor,annak husibb a babája,mint aki fogyik.Gondolom Ő már csak látott egy két gyereket és anyát=

2010. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
baromi egyszerű. Ha nem szénhidráttal biztosítod magadnak a megfelelő kalóriamennyiséget, hanem fehérjével és zöldség/gyümölccsel, akkor fogyni fogsz.
2010. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Terhesséh alatt 9 kilót híztam, szoptatás alatt meg 14-et. Fogyni csak azután tudtam, hogy abbahagytam a szoptatást.
2010. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10 hónapja szoptatok 11 kilót híztam, nincsen nálam kövérebb. Soha nem fogom a 36-os ruháimat hordani...
2010. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!