Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás miért/hogyan/mitől...

A szoptatás miért/hogyan/mitől fogyaszt?

Figyelt kérdés
tudom hogy nem mindenkire igaz,de gyakran hallom,hogy aki szoptat arról "leolvadtak" a kilók
2011. okt. 12. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanannyira tudom a választ, mint Te. Csak annyit mondhatok, hogy leolvadtak.

Mindkét gyerekemmel 20 kiló jött fel, a másodikkal extrém gyorsan, mert 16 hétig csak fogytam és 38-on meg már szültem. Viszont mindig 2-3 kilóval kevesebb lettem, és úgy is maradtam. Tehát a babák előttihez képest5-6 kilóval kevesebb vagyok, illetve most még ahhoz képest is mínusz két kiló, mert várom a harmadikat és az eleje megint pocsék.

162 centihez most 48 vagyok. :o(

Én nem sportoltam semmit és ettem amit csak kívántam, úgy éreztem a szoptatáskor, főleg az első hónapokban, ha nem eszem, elájulok, és csokit is, sokat, meg amit kívántam (Én általában a nagyon egészséges és a nagyon egészségtelen ételekhez vonzódom. :o)

2011. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
amíg szoptattál rendesen ettél mindenfélét (a kalóriákat nem számolva) és mégis simán lementek a kilók?
2011. okt. 12. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Égeti a kalóriát.

Van, aki fogy. Más annyit (és olyat) eszik, hogy nem fogy.

2011. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első

Így van. Csak "zabáltam", bár ezt azért úgy kell érteni, hogy magamhoz képest, mert mások sokkal többet esznek egy-egy étkezésre, mint én, ezt már megfigyeltem baráti étkezések alkalmával. De napi egy tábla csoki megvolt, és az is mindig este 10-kor jutott eszembe.

Tényleg szerencsés vagyok, azt hiszem, bár más tekintetben nem mondhatom, mert vannak problémáim (betegségek), amikkel meg más nem küzd. Azt hiszem, ha ezeket mind "leadhatnám" 10 kiló pluszért cserébe, lehet hogy bevállalnám. :o)

2011. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a tejtermeléshez nagyon sok energiát használ fel a szervezet, úgy tudom hogy ilyenkor kb 500 kalória plusz kell ami egy lightos főétkezés, rólam 8 hónap alatt ment le 10 kg a szoptatás alatt, úgy, hogy közben rengeteget ettem, kekszeket, tésztát, édességet, szóval hízlaló kajákat.
2011. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
úgy irigyellek titeket! én csak híztam szoptatás alatt is..! 5hónapja szültem és most lett elegem. elkezdtem kevesebbet enni.azért nem éheztetem magam mielőtt még mindenki lecseszne,csak arra gondoltam,hogy a kevesebb kalória és a szoptatás talán beválik és végre fogyni kezdek....
2011. okt. 12. 15:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát igen ez is alkat kérdése. Én 4 hónapja szoptatok és én is híztam egy pár kilót. Bár ez valószínűleg annak köszönhető, hogy nehezen indult a tejem és mindent ettem-ittam, hogy legyen. Én is most gondolkodom rajta, hogy elkezdek valami könnyű diétát, azaz egészségesebben enni, hátha lemenne pár kiló. Te mivel próbálkozol?
2011. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én az első gyerekkel az első hat hónapban nagyon lefogytam, aztán szépen vissza is híztam. Sajnos. A második gyerekkel meg nem fogytam semmit.

Szerintem az elején nagyon zsíros a tej, hiszen a gyerek csak abból él, attól hízik, ezért sokkal többet vesz el az édesanyától. Utána már hígabb, ezért nem fogyaszt úgy. A második gyerekem meg nem akart nagyon szopni, csak max 50 gr-ot, szerintem vele azért nem fogytam.

Azért nem árt, ha figyelsz, hogy mit eszel. Sokan azért híznak tőle, mert ilyenkor fokozottan éhes lehetsz.

2011. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem alkat kérdése ez is. Terhességem alatt 26 kilót híztam,ebből a szüléssel 6kg ment le,szoptatással pedig 14kg eddig(4 hónap alatt). Eszek rendesen és az édesség is jól csúszik :)
2011. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tej termelesehez kell sok energia, es meg tobb ahhoz, hogy a szervezet a baba fele hajtsa a tejet.
2011. okt. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!