Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tápszeres pótlás a szopi...

A tápszeres pótlás a szopi mellett lehet csak átmeneti?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy kap egy ideig, mert úgy tűnik, hogy kevesebb a tej, és utána lehagyhatjuk még?


6 hónapos


2010. dec. 16. 12:16
 1/5 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen, de nagyon oda kell figyelni!

Először viszont szerintem a tejmennyiség természetes szaporításával kell(ene) próbálkozni: gyakori szoptatás, esetleg fejés, megfelelő mennyiségű folyadék, pihenés és nyugalom. Ha ez nem elég, akkor az egyéb tejserkentő praktikák. És ha ez sem elég sehogyse, akkor a tápszeres pótlás.

Az átmeneti céllal adott tápszernél ezekre kell nagyon figyelni:

Lehetőleg ne üvegből adjuk - a kialakuló cumizavart esetenként nem lehet már később megoldani, de ha lehet is, elég nehéz tud lenni.

Épp csak annyit, amennyivel a baba pont megnyugszik - tehát nem dugig tömni, mert annál jobban elmegy a kedve a "munkás" szopástól.

Közben folyamtosan törekedni kell a gyakori szoptatásra, illetve fejni is lehet, hogy a plusz stimuláció hatni tudjon.

A tápszerről való leállásnak pedig két módja van: kisebb adagok esetén azonnal el lehet hagyni, ha közben néhány napig nonstop (de szószerint!) szoptatunk. Nagyobb adagoknál célszerűbb fokozatosan csökkenteni az adagot és növelni a szopik számát, idejét.

Szóval megoldható, de nagyon résen kell lenni, tudatosan kell csinálni! És (szerintem) csak akkor érdemes, ha semmi más szaporítómódszer nem vált be.

2010. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
100%
Egyébként nem kezditek lassan a hozzátápit? 6 hós, akkor nekiindulhattok.
2010. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia Stefi!


Én kérdeztem nem egy szoptatási válságos kérdést mostanában, és megkerdezted, mi a baj, hogy a baba nem akar szopizni, ha emlékszel.

Azért kérdezlek, mert sokszor segítettél már a válaszodban.


Szóval, a baba nem akar enni, illetve keveset, csak az első egy percben. aztán feszengés, nyöszörgés..rosszabb esetben sírás.

A védőnőm azt mondta, adjak neki este tápszert, hogy éjszaka tudjon aludni. Mert hogy az ő gyomra nem pihen, az én cicim pedig nem tud töltődni..

De ma este a tápszertől öklendezett.


Mit tegyek, éhes lehet..már elkezdtük a hozzátáplálást..aközben is nyöszörög, bár jóízűen eszik.


hajnalban van tejci, napközben csökken, estére nulla.

erre mondta a védőnő, hogy egyen egyszer tápszert este, mert mindkettőnknek jó lesz.


Eléggé kivagyok..mit gondolsz?

2010. dec. 17. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nagyon nem indult be a tej az elején, így első hóban szinte csak tápit kapott, de közben állandóan fejtem, napi 7-8x, éjjel is, és tettem cicire is ahányszor csak tudtam.

Így szuperül beindult a tejem, bár irtó lassan, viszont a babám leszokott a ciciről, mert ugye a lefejt tejet, meg a tápit is üvegből kapta. Most csakis "szerelemből " cicizik, ha éhes igazán, akkor ordít a mellemen...tök rossz érzés. :-(

Most már 4 hós, de még mindig így vagyunk, szerintem már nem is fog változni...de lényeg, hogy anyatejet tudok adni neki, már túltettem magam, hogy nem szopik.


Lényeg a lényeg, hogy a fejéssel vissza tudod hozni a tejed, de ha szoptatni akarsz, akkor semmiképp ne üvegből add neki a tápot, hanem kanállal, ha van türelmed hozzá.

Ha meg csak a tejcsi a lényeg, akkor nyugodtan add neki cumisüvegből.

2010. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Mikor kezdődtek ezek a nyüglődések, tudnád valamilyen dologhoz, eseményhez, időponthoz kötni őket? Folyamatosak vagy csak időlegesek?

Mi miatt lehetnek: rendes hasfájásról lehet szó vagy "csak" fájdalom nélküli kínlódásról?

Hozzátáplálást mikor kezdtétek és hogyan haladtok? Közben pontosan mit csinál?

6 hónapos ugrást észlelted, túljutottatok rajta?


Az esti kevesebb tej általában normális jelenség, erre szokott tipikus(an rossz) tanács lenni a tápszer vagy a tejpép. Nagyon sajnálom, hogy a te védőnőd se lát tovább az orránál és nemigen támogatja a szoptatás folytatását (már legalábbis ennyiben). :(

A tej szaporítására továbbra is ez a két legjobb módszer van: szoptatás (amennyire működik) és/vagy fejés. És NYUGALOM! Ha ez így hatástalan, akkor próbálj valamilyen egyéb praktikát is, hátha segít.


De én azt javasolnám neked, hogy először - pl. a fenti kérdésekre választ keresve - rá kellene jönni, hogy mi miatt van mindez. Ha sikerülne kideríteni, akkor annak a fényében lehetne megoldást választani. De kapásból tápot vagy más egyebet javasolni szerintem nagyon nem jó, mert ez biztos, hogy csökkenteni fogja a további szopis esélyeket...

2010. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!