Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák akiknél tápszeres...

Anyukák akiknél tápszeres pótlás kell! Mennyire szoktátok kiegészíteni az adagot? Ezt honnan lehet tudni? Mert ugyebár mi sem eszünk mindig ugyanannyit. Mennyi ideig szopik a pótlás előtt a baba?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell kitapasztalnod! Én első körben béreltem egy mérleget. Utána számoltam, hogy kb. mennyit kell egy ilyen idős babának ennie. Aztán megmértem a szopi előtt és után. A maradékkal pedig kipótoltam. Nem eszik mindig ugyanannyit, ezért inkább mindig többet keverek neki. A szopik kb. 10-15 percig tartanak. Mennyi idős a babád?
2011. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 xStefix ***** válasza:
Jön a "klasszikus" kérdés: miért kell pótlás?
2011. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Én is így csinálom. Nekem is 10-15 perc előtte a szopi, de még egy kérdés: neked magától hagyja abba 10-15 perc után? Mert nekem a védőnőm mondta, hogy annyinak elégnek kell lennie, aztán pótoljak.

2. válaszolónak: Inkább nem részletezem, de kell és kész. Tudom, hogy mindenkinek annyi teje van amennyi kell, gondolom ezt vallod te is meg mindenki, de ezek az emberek nincsenek olyan helyzetben, mint akik pótolnak. Örüljön mindenki akinek van elég teje, én is nagyon szeretném ha lenne.

2011. márc. 31. 21:02
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a hátteret, ezért elôre is elnézést, ha kioktatónak hangzok.


Csak akkor adj pótlást, ha nagyon muszáj - minél több pótlást eszik a baba, annál kevésbé és ritkábban üríti ki a cicit és annál kevesebb lesz a tej. Így szépen elapad végül. Persze nem kell szegényt éheztetni, de simán lehet 2-3 napig gyakran etetni (amikor csak kéri, még ha óránként is félóráig), meg lesz a hatása és lassan beáll újra majd a rend. (Bár 2-3 hónapos koráig egyébként sincs túl nagy rend, ez az összeszokás korszaka.)


Egyébként minden babának vannak növekedési ugrásai, olyan napok, amikor hirtelen többet akar enni, többször szopizni. Ilyenkor 2-3 nap nyûgösebb nap van, de aztán a cici utoléri.


Ugyanakkor nem minden sírás éhség, a kicsinek ugyanolyan szüksége van a cicire, anya közelségére, ha fáj a hasa, ha álmos, ha szomorú... stb. Persze mindenki rögtön azzal kezdi ilyenkor, hogy biztos kevés a tej. De erre mindig csak akkor gondolj, ha az összes többit kizártad!


Én kórházba kerültem, amikor 3 hetes volt a babám és negyedére apadt tejem, hiába fejtem (oda nem adhattam sajnos gyógyszerek és az intenzíven a fertôzésveszély miatt). De mikor hazakerültem végre, a babám rögtön újra rákapott a szopira és kb. 3 hét alatt újra csak anyatejesek lettünk - sikerült az ô megnôtt étvágyát utolérnem, pedig nem is reméltem! Úgyhogy létezik ilyen sikersztori is :) pedig igencsak könnyebb lett volna tápszereznem és senki nem kövezett volna meg érte. De annyira örültem neki és ô is nekem, hogy ráhagytam mindent és egyszercsak nem kellett már a pótlás, mert tele volt a pocak. Most 8 hónapos a babám. Még leginkább szopizik, de már eszünk sokféle zöldet is. Viszont ma már olyan érdekes lett a világ, hogy csak negyed órákat tölt a cicin és már mászik is játszani... ilyenkor nosztalgiával gondolok azokra az idôkre, amikor még másfél órákat töltöttünk összebújva (még ha sokszor nehéz is volt ez akkor) és én voltam számára a világ közepe :)


A lényeg szerintem, hogy bízz magadban: hallgass az ösztöneidre és a babádra.

2011. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A babám 1 hós.

Ja és inkább tápszer, mint hogy éhezzen.

2011. márc. 31. 21:20
 6/14 anonim ***** válasza:

21:12 vagyok. Szerintem hülyeség 1 hónaposan a 15 perc szopi (én védônôm 20 percet mondott egyébként átlagnak), nem mindenki eszik ugyanolyan ütemben még felnôttként sem. Vannak mohó és vannak piszmogó babák.

Tej is csak akkor lesz több, ha a hátsó zsíros rész is teljesen kiürül és az sem folyamatosan jön, hanem szakaszosan indul be a leadás. És a tejleadó reflexnek is rosszat tesz, ha nézed az órát.

Másrészt a babának ugyanolyan igénye (ilyenkor még pláne) az összebújás, mint az evés. Ezt megvonni tôle is kegyetlen szerintem. Hiszen még többet volt életében veled, mint idekint :)

Azért írtam, hogy segítsek. Ne éheztesd, de csak akkor adj neki pótlást, ha 20-adszorra is kiköpi a cicit, és biztos nem a szelek miatt üvölt pl. Egyébként meg próbáld megoldani, hogy hagyod, amíg szeretné és boldog lesz. Tápszerbôl (Beba HA Start pro - direkt rosszabb ízû...) meg csak annyit, ha muszáj, amennyit megeszik (eltolja), utána ne kínálgasd. Ha nem kéri, nem éhes. És próbáld meg, hogy csak este.

No meg a szokásos: sok folyadék (napi 3-4 liter).

2011. ápr. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Most megpróbálom hagyni ameddig kell neki. Csak az a baj, hogy nekem a két mellből eddig max. 100-at tudott kiszívni, azt is csak ritkán. És tényleg hasfájós is. Amit írtál tápszert azt eszi. Annyira fáj látni ahogy szenved a hasfájástól. De nem tudom, hogy azért fáj-e a hasa, mert mindig teletömöm? Mindig 110-re egészítem ki a szopi után, mert elvileg ennyit kell ennie. Ez a kísérletezés annyira megvisel, mert még mindig nem tudok rájönni hogy hogy is lenne jó neki.

2011. ápr. 1. 07:20
 8/14 anonim ***** válasza:
És honnan tudod, hogy éhes még, nem csak a hasa fáj? Nálunk is ez volt a helyzet, azt hittem, éhes. Erre pár puku után megkönnyebbülten mosolygott. Őszinte leszek, én hagytam kicsit sírni, cumit dugtam a szájába, aládúcoltam a popsiját kézzel a vállamra fektetve, hogy kijöjjön a levegő fenn és lenn is. Hogyha 2-3 perc után sem hagyta abba a sírást, cicire tettem megint. De általában "megkönnyebbült" sokkal rövidebb idő alatt. Nem lehet, hogy nálatok is csak a hasfájás a baj?
2011. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
rengeteget pukizik, viszont utána mindig sír még. tátog, keresi a cicit az arcomon, kisujjam behajlítva kell neki. ha a hasa fáj ezek nem kellenek, görcsösen húzza a lábát, tornáztatom, simizem a hasát, ez jó neki.
2011. ápr. 1. 11:53
 10/14 anonim ***** válasza:
A babáknak mindig kell a cici :) Akkor is, ha nem éhesek. Egyrészt ekkora korban még mindenre - a hasfájásra, álmosságra is - ez szerintük az univerzális gyógymódra ("Anya itt van, érzem, minden rendben"). Másrészt van egy ösztönös reflex még: ha hozzáér valami az arcához, arra fordítja a fejét és tátog. Lehet az kisujj, gallér, párnacsücsök, megpróbálja elkapni :)
2011. ápr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!