Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos fiúnak tápszeres...

6 hónapos fiúnak tápszeres pótlás? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

6 hónapos a fiam, eddig anyatejen élt és lassan eszeget már mindenfélét. A védőnő azt mondta, hogy mivel a súlya 3 hét alatt 20 dkg-ot növekedett, ezért adjak neki tápszert estére és a főzelékeket is ezzel sűrítsem.

Milyen tápszert vegyek- ő a HA jelzésűt ajánlotta - miért vegyek HA-t?

Mennyit adjak neki, ha szopik is /mennyiségét nem tudom /?

Adjak-e neki egyáltalán?

7980 gr, 70 cm, elég sokat mozog mostanában, éjjel kb. 2 kel.


2009. jún. 19. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy szüksége tápira nincs, de mivel éjjel kétszer kel, gondolom szopizik, ès a súlya sem nőtt nagyon, ami mondjuk bőven jellemző a sok mozgás miatt igy 6hó körül, szóval èn inkább sinlacot adnék. Nestlé gyártja, glutén ès tejmentes pép. Belekeverheted a főzibe, gyümibe vagy simàn üvegből is itathatod vele este. Jó laktató, biztos hogy egyszer kevesebbszer kellne éjjel! De ez mégsem tápi. Kell mellè a napi min 600-700 anyatejci +főzi+gyümi. Ennyi tejed van még? Mert ha nem akkor tènyleg kell egy kis tápi, azèrt ajánlotta a HA-st hogy kizárja a tehèntej töményebb formàját és az ezzel járó esetleges gondokat. Bár gyanus, hogy egy tejcis hathós meginnà szivesen a kicsit keserű HA tápit...szóval a sinlac hizlal is, egy kèt hèten belül van eredmény! Kèrdezd erről mit gondol!
2009. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tegnap gondolkoztam felteszek egy ugyan ilyen kérdést! De megelőztél!

Én nem beszélek a védőnőmmel,mert .....iszonyat alap egy nő. mindig rossz tippet ad meg a doki is. 2 hónapig kezelte félre a fiamat.

Írass dokival Milupa HA-s pépet meg Sinlacot. ezek nagyon jók. nem allergizálják!

Én próbáltam adni fiamnak tápszert,de nem itta meg. ezért délben és délután is főzit kap. este Sinlac pépet gyümivel(banánnal). Aztán fürdés, utána szopi. Én sem tudom mennyit szopik és egyáltalán meg van e a napi fél liter tej amit megiszik, de ha egyszerűen nem tudom beletunkolni a tápszert akkor inkább még szedem a tejserkentőket.

Nálunk a súlya nem is gyarapodott semmit,mondjuk a félrekezelés miatt.

Szerintem ha még van tejed akkor fölösleges a tápszer.

2009. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi öt hét alatt híztunk 20dkg-t,azt mondta a doki,hogy lehetne több is.

Mi tápszeresek vagyunk Milupa Milumil ha startot eszünk 2hetes kora óta pótolom neki.

De már csak kétszer adom neki,abból a reggelit már egyáltalán nem fogadja el.

De nem értem három hétről miért kevés a 20dkg.Mi 4-5hetente járunk és a 40dkg-ra már azt mondja a dokink hogy az jó.

A döntés a te kezedben van.

Ha adsz neki szerintem először csak keveset,aztán majd meglátod,hogy kell e neki egyáltalán.

8hós baba anyukája

2009. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!