Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,5 hónapos a kisfiam és 7,5...

3,5 hónapos a kisfiam és 7,5 kg-os nagy baba. Elkezdjem- e a hozzátáplálást és hogyan, vagy próbálkozzak tejserkentő csodaszerekkel?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két napban vettem észre, hogy lassan nem lesz neki elég az anyatejcsi, pedig éjszaka is felkelek 2x fejni, hogy ne szakadjon meg a termelés. Az éjjel lefejt tejcsit másnap este simán megissza és még szopizik is, de akkorra már szinte alig van a ciciben. Egyelőre még nincs nyivákolás, éhségnek jele, de félek, hogy lassan eljön ez is, és nem akarom hogy felkészületlen legyek. Ha volt valaki hasonló cipőben, szívesen veszem, ha megosztaná a tapasztalatait velem.
2009. jan. 22. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nincs jele annak hogy kevés lenne a babádnak a tejcsi, akkor nincs is semmi baj. Én is elmentem ugyanezzel a problémával a dokihoz, de azt mondta, hogy szoptassam gyakrabban a babámat, mert úgy termelődik több tej! Ha olyan nagy baba, akkor felesleges 5-6 hónapos koráig hozzátáplálni, elég neki az anyatej! Nálunk bevált, egy pár nap után újra több tejcsim volt.Ihatsz Laktoherb teát is segítségként! Addig amíg nem fogy a baba, addig ne aggódj!
2009. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elöttem szólónak mert a korához képest jó súlyban van szóval szerintem tuti nem éhezik. Nyugodj meg azt úgyis észre veszed ha nem elég neki....ez tapasztalat.

Tegnap épp ezen az oldalon ajánlottam 1 csajnak a homeopátiás szereket ami nekem nagyon bejött és a mai napig szoptatok (6és fél hó)

Urtica Urens 5ch vagy Ricinus Communis 5ch, de akár együtt a kettő is szedhető, a lényeg hogy 20 perc teljen el a 2 szer beszedése előtt. Patikában lehet kapni 50 golyócska van benne és 530 Ft. Ha napi 2x5-öt szedsz akkor 5 napig elég.

Ha nem ismered ezeket a szereket és hogy hogyan kell alkalmazni,mert azért be kell tartani 1-2 dolgot pl. evés, ivás, fogmosás....hogy használjon is akkor ajánlom a www.homeopatia.info.hu vagy kérdezz a patikustól.

Remélem tudtam segiteni.

2009. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én is a gyakoribb szoptatást próbálom most, remélem, beválik és még sokáig elég lesz az anyatejcsim. Csak kicsit beparáztam, mert eléggé parás csaj vagyok :) De elhessegetem a kétségeimet gyorsan, mert az sem használ.

Köszi mégegyszer.

2009. jan. 22. 11:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam 3 hete.Nekem azt mondta a védőnő,hogy kezdjem el adni neki az almát.3 hétig próbálkoztam,hogy visszajöjjön a tejcsim,de már annyit idegeskedtem hogy éhes marad a gyerek,hogy tegnap elkezdtem adni neki az almát.Én úgy gondoltam hogy majd szép lassan vezetem rá az új ízekre.Ő is nagy baba,majdnem 7 kiló volt 3 hósan.Most 4 hós lesz egy pár napon belül.Ráadásul a kis fogacskái is mocorognak,úgyhogy sokat sír,keveset alszik.Ezért sem tudtam hogy éhes maradt-e vagy a fogai miatt nyűgölődik.
2009. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!