Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kismamák, a pesztonka elektrom...

Kismamák, a pesztonka elektromos mellszívóról és az avent kézi mellszívóról van valakinek valamilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek nem vállt be, mert nagyon erősen szív, s fájt neki, így mivel babát várok, aki hamarosan megszületik, el akarja nekem adni. Kérdésem az lenne, az valóban annyira fájdalmas, s az orrszívó része az porszívóhoz csatlakoztatható vagy elemmel, esetleg adapterrel működik-e? (erre nem tudott nekem válaszolni)

S lenne egy másik, ha mégis úgy döntenék, újat veszek, akkor a Philips Avent kézi mellszívójára gondoltam. Próbálok belinkelni róla képet, melyik lenne az.

[link]

A 14.990 Ft vagy a 15.990 Ft-osra gondoltam, ha venném. Egy fizetésből élünk, így anyagilag a drágát nem engedhetjük meg magunknak. melyikkel járnék jobban? A kéziről hallottam olyat is, szintén bnőm mondta, hogy neki nem vált be mert nem szívott, persze ő úgy mondta h 600 ft-ért vette a gyógyszertárban. S nem tudom, ha drágábbat vennék jobb lenne-e.


2010. dec. 18. 20:38
 1/10 anonim válasza:
Nekem egy használtan vett Avent kezi mellszívom volt,nagyon meg voltam vele elégedve.Pesztonka orrszívónk van ,az adapterrel és hálózatra csatlakoztatva is műkodik,de szerintem nem a legjobb orrszívo,mert elég gyengén szív(pedig a doki ezt javasolta).Szerintem az Avent nagyon jó márka ,én biztos azt választanám.Remélem segítettem.
2010. dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, s még várnék válaszokat/tapasztalatokat a mellszívókról.
2010. dec. 18. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

En megvettem mind a kettot, sajnos. A pesztonkat vettem meg elobb, kb2x tudtam hasznalni. Nekem nagyon nem jott be. Utana vettem az Aventet, kezit. Azzal fejtem utana 5 honapig, nagyon bejott, maximalisan meg voltam vele elegedve. Csak elso korben sajnaltam ra a penzt... Gondoltam, ha lehet par ezerrel kevesebbert venni elektromosat az jobb lesz, hat nem lett jobb. Tenyleg nagyon banom, hogy megvettem, csak porosodik a rag alatt. Az orrszivojat hasznaljuk, sajnos mostanaban eleg gyakran, de ez nem ide tartozik. Szoval az orrszivoja nagyon jo, nem kell hozza porszivo, a szilikoncso vegere rakod ra az orrszivot, ami egy pici erdekesen formazott muanyag amit a pici orraba raksz bele. De ezt lehet venni kulon is kb 2000ft-ert. Szoval az orrszivojaert ne vedd meg a mellszivot. Ja a mellszivobol semmikepp se vegyel olyan elektromosat aminek a szivoerejet es a szivas suruseget te szabalyozod egy szeleppel. Amit ugy kepzelj el hogy a szilikon cson van egy lyuk es neked kell az ujjoddal befogni es elengedni, remelem ertheto amit probalok elmagyarazni. Nagyon gagyi megoldas, nos a pesztonka ilyen. Meg azt sem tudhatod, hogy szukseged lesz-e mellszivora, irod, hogy nem mindegy mennyit koltesz ra. En a helyedben megmutatnam a paromnak, hogy milyen kellhet, ha kell, igy o is el tud menni megvenni, ha valoban kell. Nekem sokat kellet fejnem, mert 10 hetes koraban kezdett el szopizni a babam, de remelem a tied rogton tud majd szopizni es akkor feleslegesse valik a mellszivo. Arra hogy segitsed beinditani a tejet, eleg egy kissebb pumpas is, illetve a szuleszeteken alltalaban van elektromos mellszivo amivel rasegithetsz a beinditasba, plusz meg ott vannak ugye a kezeid is, amivel sokak szerint sokkal konnyebb fejni. Szerintem is konnyu kezzel fejni, de en ugy nem tudtam osszegyujteni a tejcit. Egy szo mint szaz a pesztonkat semmi keppen sem vennem meg a helyedben, gondolj bele miert akarja radsozni a bnod...

Remelem tudtam segiteni, ha meg lenne kerdesed szoptatassal, mellszivassal kapcsolatban, irj.

Boldog babavarast!

2010. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 barátnöm használta a pesztonkát, de nekik folyt a tejük nagyon és csak a maradék kifejésére használták, nekik bevált.


Èn is meg vettem és alig volt tejem és tényleg nagyon fájt és semmit nem szívott ki. kényelmetlen használni. fejés közbe nekem maszirozni kellett hogy kijöjjön de mivel a pesztonkánál az egyik kezeddel be kell fognod egy lyukat így nem ment.


nekem aztán medela mini elektronicot vettünk.

[link]

szuper jó, habár kisteljesítményü ez inkább maradék tej leszívására való.

a korházban is medela volt de az egy nagy gép akár 2 mellett is lehetett egyszerre szívni vele.

ezt megveheted használtan is, mert ha veszel pár ezerélt egy müanyag szívórészt akkor bármelyik motor hozzá csatlakoztatható. szerintem bármelyik medela szuper jó.

2010. dec. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Avent kézit vettem használtan, mert nekünk csak erre futotta. A barátnőm javaslatáa vettem Aventet, szerint ez a legjobb, és nagyon bevált. Nem szopó, besárgult babám számára ezzel indítottam be a tejemet a kórházban a harmadik napon. Anyatejleadó is lettem, annyi tejem lett. 2 hónap után aztán beruháztam egy Avent elektromosra, mert a teljes mennyiség kizárólag kézzel történő lefejése nagyon-nagyon fárasztó. Ez még jobban bevált, mint a kézi.


Jelenleg 9 hónapja fejek, a babám 6 hónapig kizárólag anyatejet kapott, és még most is főleg azt eszik. Az Aventet csak javasolni tudom.

2010. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tegnap esti 21 órási válaszolónak. Én is úgy gondoltam, azért köszi a tanácsot. Mindenképp meg akarom várni, hogy lesz-e tejem vagy sem, s mikor már kiírtam a kérdést, közben utána néztem az aventes mellszívóknak is, s leírtam külön a páromnak. Akivel átbeszéltük. S ha mindenképp megpróbáljuk összehozni, hogy a kézit megvegyük, amint beindul a tejem.

Védőnőtől hallottam a szülés felkészítőn, hogy ha több tejet szeretnénk, akkor szoptatás után célszerű lefejni. Kézzel nem tudom, tudnám-e csinálni, de amint az utolsó is írta, én is abban reménykedek, hogy sok tejem lesz. Így sokat tudok spórolni, mert nem kell tápszert venni, s anyatej szerintem jobb a babának, mint ha tápszert adnék csak neki. Mivel csupa jókat hallottam az aventről, úgy néz ki annál maradok. Inkább befektetem abba a pénzem. Nem akarok úgy járni mint a barátnőm, akinek ahogy egyik válaszoló írta, szintén sok teje volt, állandóan folyt az elején, de babája nem volt hajlandó szopni, a mellszívóval történő fejés meg fájt neki. Ő is használt kézit, bár Ő 600 ft-ért vette, de semmit nem ért, ezért is írtam ki a kérdést, hogy aventesben megbízhatok-e, mert ezen gondolkoztam, míg nem mondta, hogy a kézik nem jók. De a pesztonka meg fájt neki, s így nagyon kevés lett a teje, mert 2 nap után már nem fejte se kézzel, se semmivel.

2010. dec. 19. 17:59
 7/10 A kérdező kommentje:

Aventről kérdeznék még:

Ha azzal fejem a tejet nagyon fájdalmas az is vagy az kíméletesebb, mint a pesztonka?

2010. dec. 19. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Tegnap esti 21.03-as vagyok. Szerintem egyaltalan nem fajdalmas az aventessel fejni, legfeljebb a karod farad el ha sokat kell fejni, de az akkor inkabb orom, mert az azt jelenti, hogy sok tejed van. :-)
2010. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23:27-es vagyok. Egyáltalán nem fájdalmas a fejés sem Avent kézivel, sem Avent elektromossal.
2010. dec. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem értem ezt a sok rosz véleményt. Nekem teljesen bevállt a pesztonka és elég finoman szív egyáltalán nem fájdalmas, és ki is feji könnyen a tejet.
2021. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!