Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet szobahőmérséklete...

Meddig lehet szobahőmérsékleten az olvasztott anyatej? És a frissenfejt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 10:48
 1/3 Vilcsianyuja ***** válasza:
A friss anyatej elvileg 24 óráig eláll szobahőmérsékleten. Én biztos nem adnék a gyerekemnek olyat, ami egy napig állt így, de azért pár óra alatt biztosan nem lesz semmi baja. A fagyasztott tejjel viszont szerintem jobban kell vigyázni, az tényleg max. pár órát bír ki szobahőmérsékleten.
2010. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Friss tejet nappal max 3-4 órát szoktam hagyni szobahőmérsékleten. Éjjel éjféltől reggel tízig is kibírja (hűvösebb szobában szeretünk aludni). Az olvasztott anyatejet felengedés után azonnal odaadom neki, amit nem iszik meg, azt kiöntöm. A fagyasztás ugyanis nem pusztítja el a bomlásért felelős baktériumokat, csak lelassítja a szaporodásukat, azaz minél tovább van fagyott állapotban a tej, annál jobban elszaporodnak benne a bacik is. Ezzel tehát vigyázni kell, érzékenyebb, mint a friss (és nem is olyan jó).
2010. dec. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A meg nem fagyasztott tejet 8 -10 oran belul adhatod a babadnak. A 8 ora tuti, mikor elmentunk kirandulni folias tartoba tettem es 8 ora utan meg mindig jo volt az ize - ellenoriztem hogy nyugodtan adhatom-e neki.
2010. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!