Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tárolható a lefejt...

Meddig tárolható a lefejt anyatej sima hűtőben? És szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. aug. 31. 12:08
 1/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Teljesen különböző válaszokat fogsz kapni :) Én már olvastam olyat, hogy szobahőmérsékleten 24 óráig is eltartható, van, aki szerint a hűtőben 0-5 fokon is csak 24 óráig tartható el. Én nem szoktam elől hagyni a tejet, és jó esetben 1 napon belül felhasználtam, de max. 2 napon belül. Vagy egy napon belül le kell fagyasztani...
2010. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szobahőmérsékleten kb 4 órát áll el, a hűtőben 24 órát, vagyis eláll tovább is, de a baba számára már nem lehet felhasználni.
2010. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 1-2 órát szoktam szobahőmérsékleten hagyni, de elvileg 4-6 órán át áll el.

Hűtőben 24 óra, amíg én tárolom, eddig minden rendben.

2010. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. aug. 31. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejleadó vagyok, tőlünk 2-3 naponta viszik el a tejet, és csak a rákövekező nap kapja meg a kisbaba. Azaz 4 napot hűtőben biztosan eláll.


Szobahőmérsékleten 3-4 órát szoktam hagyni, illetve éjféltől hajnalig, hogy ne hűtőhidegen kapja a babám, és amikor megéhezik, ne kelljen a melegítésével vacakolni. Még sosem romlott meg. Az is igaz, hogy igyekszem nagyon tisztán fejni és tárolni.

2010. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
azt ne felejtsd el, utolsó válaszoló, hogy közben hőkezelik a tejet az állomáson! enélkül én nem adnék 3-4 napos tejet a gyerekemnek.
2010. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem felejtem el. De romlott tejet ők se hőkezelnek. A lényeg az, hogy amikor megkapják a tejet 2-3 naposan, az még JÓ.


Az anyatejadó állomás mellett a kis unokaöcsémnek is én adom a tejet, mert az anyukájának elment 2 hónapos korára. Kétnaponta jönnek a tejért. Azaz a tejtesó minimum kétnapos tejet iszik. Egészséges, mint a makk, az anyukája sem tapasztalt soha fura szagot, fura ízt a tejben.


Már nem tudom, hol olvastam, így sajna nem tudom belinkelni sem, de Chicagóban egyszer tudósok végeztek egy olyan kísérletet, hogy meddig őrzi meg az anyatej a minőségét +4 fokra hűtve. Az eredmény: 8 napig! Megfelelő körülmények között, tisztán lefejve és tisztán tárolva a 8 napos anyatej ugyanolyan egészséges volt, mint a friss. természetesen senkit nem biztatok arra, hogy 8 napig a hűtőben tárolja. Frissen a legjobb, a saját fiamnak én is a legfrissebbet adom. Csak azt írom, amit tapasztalok: 2-3 napot a hűtőben simán kibír az anyatej.

2010. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!