Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden etetés után kifejitek...

Minden etetés után kifejitek a maradék tejcsit?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak akkor fejtem, amikor éreztem, hogy etetés után is sok maradt benne. Így hamarabb beállt a kereslet-kínálat, nem volt gond a többlettel... Mégis több, mint 2 évig szoptattam a kislányomat.
2010. dec. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Akkor fejtem, ha plusz tejet akartam (mert egy szopira nem voltam otthon), ha becsomósodott a mellem, vagy ha kevésnek éreztem a tej mennyiségét (ez is leginkább első babával volt így.


Már 3 éve non-stop szoptatok (két gyereket, 2 hónap kihagyással), ha beállt a kereslet-kínálat, nem kell fejni.

2010. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Időtől és teherbírástól függően (első gyerkőcnél) érdemes lehet az első 8-10 hétben fejni, ha valamennyi benne marad, hogy ezzel is serkentsd a tejtermelést, stabilizáld a szervezeted működését. De ez nem szentírás, mert enélkül is simán lehet szoptatni; bár ártani nem árt.

Arra mindenképp érdemes figyelni közben, hogy a baba szopizás közben rendszeresen hozzájusson a zsíros hátsó tejhez is - ezért ne mindig csak a végét fejd ki (és tedd el tartalékba), hanem időnként a még nem szopott mellet is. Illetve a babát, ha nem ette ki előzőleg az egész adagot, érdemes visszatenni legközelebb ugyanerre a mellre. Ezzel az egyik típusú hasfájást is el lehet kerülni.

Nem szükséges minden szoptatás után fejni, inkább csak akkor, amikor tényleges mennyiség marad benne, pl. a reggeli órákban.

És idővel valószínűleg csökkenni fog a kifejhető mennyiség - de ez nem azt jelenti majd, hogy fogy a tej, hanem épp azt, hogy pont beáll a szükséges tejmennyiség.

2010. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sosem fejtem. Nem volt rá szükség szerencsére. ;)
2010. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem ne fejd! Nekem eleinte sok tejem volt, de nem fejtem. Sosoem gyulladt be, és rövid időn belül beállt a megfelelő mennyiség!
2011. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!