Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 2 éves és még bőven...

Kislányom 2 éves és még bőven szopizik, hajlandóságot sem mutat a leszokásról. Miután ez nála már csak a megnyugvást és kötődést jelenti értelemszerűen abbahagynám. Hogy válasszam el?

Figyelt kérdés

Neki ez nagyon fontos úgy érzem és azt nem szeretném ha lelkileg valami bajt okoznék evvel de nem látom értelmét már a szoptatásnak ez már korántsem a táplálkozásról szól.Éjjel is felébred többször is és ha nem adom neki a cicimet ordit érte.

Miután a tesója már iskolás és a szemben lévő szobában alszik igy nem igazán hagyom orditani mert annak a vége csak az lenne,hogy mindenki felébred.Tanácstalan vagyok,ha voltatok,vagy vagytok hasonló helyzetben irjatok hátha kapok valami hasznos segitséget.A cicim is nagyon fáj már sokszor mert gyömöszöli,marja szopi közben nyilván nem úgy van már tejem mint ahogy ő azt szeretné:-)Minden választ nagyon köszönök!!!!


2009. jan. 23. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Szia!Igazából más megoldás nincs,mint hogy pár este sírni hagyni.:-( Nekem a nagyfiam 26 hónapig szopizott,de ő éjjel akkor már nem,valahogy szépen elmaradt az esti az éjjeli,csak a déli alváshoz kérte.Pár napig nyöszörgött a cici után,végül leválasztottam,de azóta nem alszik napközben.Engem szerintem jobban megviselt...:-( :-)

A kisebbik fiammal nem volt ennyire egyszerű.Ő 30 hónapig szopizott az utolsó hónap a leválasztással telt el.Először a napközbeni maradt el,majd a reggeli,utána a déli,majd az esti,majd utoljára az éjszakai.Volt sírás pár napig,de mondtam neki hogy már nagyon fáj anyának,most már ő nagyfiú.A napközbenivel nem volt gond,mert jó idő volt már,sokat voltunk kint és elterelte a figyelmét.Tehát,én esténként hasra feküdtem és cirogattam,hogy alukáljon.Nem tudom cumisüvegből iszik-e a kislányod,a kisfiam addig nem nagyon ivott belőle,de azután igen,a cici helyett.Nehéz volt,de én már akkor 42 kiló voltam,muszáj volt,mert teljesen legyengültem volna.Sírás nélkül biztos nem megy...:-(

Lehet értelmes tanácsot nem bírtam adni,csak leírtam neked az én történetemet.

Ja,egyszer bekentem mustárral,azt mondtam fáj,de addig sírt,hogy akkor ő győzött...:-)

2009. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megértelek.Valóban,ez a kislányodnak nagyon fontos nemcsak táplálék hanem kötődés a legfontosabb személyhez az édesanyához.Az anyatej ilyenkor már nem annyira tapláló, de viszont nagyon sok ellenanyagot tartalmaz.Minél kevesebb az anyatej annál több benne az ellenanyag.Nekem három fiam van nagyon könnyen el tudtam választani őket.2 és 3 évesen a legkisebb egy éves őt még szoptatom.Elválasztani csak fokozatosan lehet a gyermek tempóját is figyelembe véve.Az éjszakai szoptatást lehet a legkésőbb elhagyni.Először is dolgozz ki egy tervet az elválasztásra ,ne ötletszerűen alkalom szerűen próbálkozz!

Az hogy marcangol szopi közben talán attól van hogy érzi ideges yagy ezért rossz a szoptatás hangulata.Legyél nagyon kedves, szeretetteljes, nyugodt, érezd te is jól magad szoptatás közben.Legyél nagyon türelmes!Addig is jó szoptatást!

2009. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
en harom eves koraig szoptattam,utana kante be valami keserüvel,de fogta es lenyalta,szeretett szopizni,mikor voltak nalunk,akkor is szerette volna,de mondtam hogy nem szabad,mert mar nagy vagy es kinevetnek,igy mindig csökkent a szoptatasok szama,es abba is hagyta.
2009. jan. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!