Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra hogyan...

Szobatisztaságra hogyan neveljem a lányom, aki már két és fél éves, és nem különösebben mutat hajlandóságot, hogy WC-re üljön?

Figyelt kérdés
A fiamnál olyan gyorsan történt mindent, a lányom, kb. másfél évesen, mikor látta, hogy a fiam két és fél évesen már rég egyedül járt WC-re jelezte, hogy ő is szeretné, és néhányszor ez így ment is. Azt hittem, szobatisztaságig eljutunk, de aztán valahogy már nem volt neki érdekes a dolog, és ragaszkodott a pelushoz. Akkor nem erőltettem, mert úgy hallottam, hogy a szobatisztaságra fejben kell megérni, és nyilván csak tetszett neki, hogy a bátyja hogyan intézi a dolgot, de valójában még nem ért meg rá. De mostmár?????? Ma reggel nem adtam rá pelust, kétszer szólt is, és eljutottunk idoőben a Wc-re, de aztán megint odapisilt a kanapéra (ami szivacs és szövet) és nevetett, hogy ő most ott pisil. Meg persze padlószőnyegünk van, azt is előszeretettel jelölgeti. Képzelhetitek. A délutáni alvás után kimegyünk az udvarra, ott nem olyan gáz, ha nem rohanunk azonnal a Wc-re, annyi, hogy vagy 10 kisbugyit összepisil, de itt bent mégis mit lehetne tenni? Ti hogyan oldjátok meg? Vagy nincs más, legyek kitartó, és hetekig takarítsam a szőnyeget, meg a kanapét, amikor már amúgy is lóg a nyelvem?
2011. aug. 23. 10:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Még az jutott az eszembe, hogy sokáig székrekedése volt, nagyon megkinlódott szegény, hogy kipréselje magától. Ez már javult, de most is azt csinálja, hogy legutul egy sarokba, esetleg a függöny mögé bújik, és ott nyugodtan igyekszik elintézni a dolgot. Ha meglátom, vagy véletlenül pont arra járok, akkor rámszól, hogy hagyd békéna Fruzsikát kakilni. És akkor el kell mennem, mert őt zavarja a jelenlétem ilyenkor.
2011. aug. 23. 10:30
 2/5 A kérdező kommentje:
bocsi... "legugol egy sarokba"
2011. aug. 23. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld neki a bilit olyan helyre tenni.pl.a sarok ahol kakilni szokott.15 percenként vidd el wc re....Elöbb utóbb belefog pisilni.Lehet sikerülni fog neki.....

Jobb ötletem nincsen.

2011. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kanapéra tegyél műanyag lepedőt, rá vastag törölközőt. Kicsit macerás, de legalább nem lesz pisis. Tűrd be jól, hogy ne nagyon lehessen összegyűrni. A szőnyegre nincs ötletem. Azért, ha nagyon ellenáll, hagy abba és várj néhány hetet.
2011. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsöff85 ***** válasza:
Vedd le róla a pelenkát nappalra. Ennyire 1xü.
2020. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!