Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz, hogy ma már van olyan...

Igaz, hogy ma már van olyan fogamzásgátló gyógyszer, amit szoptatás alatt is lehet szedni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm,aki mindkettő gyerekénél szedte szoptatás alatt és semmilyen káros hatása nem volt.Több orovostól is hallottam,hogy javasolják,akkor nem lehet káros a babára nézve,igaz?

Én most 36 hetes vagyok,de már most gondolkodunk a védekezésen,ha majd letelik a 6 hét.


2008. jan. 19. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen van,de nekem amiatt vették ki az epehólyagomat és miután abbahagytam és ki nem tisztult a szervezetemből 6hónapig iszonyat gyulladásban volt az arcom,égett,fájt és nem tudtam vele semmit se kezdeni,mivel ki kellett,hogy ürüljön a szervezetemből.Nem ijesztgetésnek szánom,de vannak mellékhatásai.A babámnak nem lett semmi baja.
2008. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Én szedtem szülés után a szoptatás alatt fogamzásgátlót, de nekem rettenetesen felborult a hormonrendszerem és elapadt az anyatejem is. Szerintem más védekezési módot kellene választanod.
2008. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Az elöttem szólóhoz csatlakozom, az a bogyó apaszt!! Szerintem ki lehet bírni másfajta módszerrel a védekezést arra a fél évre. Csak a baba érdekeit nézd, ilyenkor már nem a ti igényetek és kedvetek számít!
2008. jan. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még csak 20 hetes vagyok, de két barátnőm is végig szedte a szoptatós bocsót a szülés után, mindkettőnek rengeteg teje volt-van , még most mésfél és kétéves babájukat is szoptatják. Egyiknek sincs semmi baja, nincs mellékhatása, rendben van minden, mindkét baba egészséges és jókedélyü, boldog!!

Én is fogom szedni szülés után, az biztos!!

Én még nem hallottam rosszat róla, csak most itt amit olvastam.

2008. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is szedtem mindkettő babámnál.Ez a legbiztosabb.Nem hiányzik ilyenkor egy terhesség.Az egyik neve:Continuin.Jelentése:folyamatos,mivel minden nap kell szedni.Nekem rengeteg tejem volt mellette.Szerintem a tej nem ettől függ.
2008. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!