Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen alap vizsgálatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen alap vizsgálatok vannak fogamzásgátló gyógyszer felírása előtt? Vannak olyan vizsgálatok amit nem szabad kihagyni, vagy ami nem fontos?

Figyelt kérdés

Most fogok elsőnek fog.gátlót szedni és egy kicsit utána akarok járni.

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 18. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyógyszer felírás előtt kötelező megvizsgálnia a nőgyógyásznak. ezután kenetet vesz. (ezek nem fájnak)

Vérvétel is kötelező lenne, de sajnos sokan nem tartják ezt be.

Ez alapján fog felírni neked gyógyszert.

2011. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez doki függő. Pl mikor én először írattam fogamzásgátlót szűz voltam. Mondtam is a dokinak. Nem vizsgált meg, csak kérdezgetett, hogy volt-e már valamilyen problémám, illetve vagyok-e valamilyen gyógyszerre túlérzékeny stb. Azután vérvétel és vizsgálat nélkül kiírta a fogamzásgátlót.
2011. okt. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szokták elvégezni, de én kérném a helyedben az APC rezisztencia vizsgálatot (= speciális vérvétel, amivel a trombózishajlamot nézik meg)

Ha anno kiderült volna ELŐRE, hogy van ez a hajlamom, nem kezdek tablettát szedni és 3 hónap múlva fekszek 19 évesen egy hónapot az intenzíven mélyvénás trombózissal.

2011. okt. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!