Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már a kórházban is használtáto...

Már a kórházban is használtátok a mellszívótokat? És benn hogyan tudtátok mindig fertőtleníteni? 34 h. km.

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
én használtam,mert a kisfiam olyan gyenge volt,hogy nem tudott szopni. a férjem bevitte a mikrós sterilizálót,és azzal mindig tudtam sterilizálni.
2010. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én bevittem ugyan, de nem kellett a sajátom, mert a csecsemőosztályon volt, és adtak külön tartozékot, ami csak az enyém volt, és bármikor mehettem fejni. fertőtlenítésre legyintettek, hogy nem cukorból van ez a gyerek, de a akarom a mikróban lehet. Így letettem róla, de forró vízzel, és fertőtlenítős mosogatóval fertőtlenítettem, Itthon meg a chicco sterilizáló folyadékba dobtam be elmosás után.

Kérdezd meg, hogy ahol szülsz, mi a módi.

2010. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én koraszülött, besárgult kisfiam nem tudott szopni, a kórházban mellszívóval indítottam be a tejemet. (Azóta is fejek már 9 hónapja.) Mosogatószerrel és forró vízzel tiszítottam, meg a fertőtlenítő kézmosóból is adtam hozzá, amit a csapra tettek ki.


Nem fertőtlenítettem minden használat után odahaza sem, csak amikor az eszembe jutott. Végülis csak én használom.

2010. dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én is használtam.Rengeteg tejem volt és állandóan folyt össze vissza.Úsztam benne szabályosan.Én sem sterilizáltam forró vízzel elmostam és kész...Könnyü szülést és Boldog Karácsonyt...
2010. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is forró vízben mostam el a kórházban, de a csecsemősnővérek kifertőtlenítik, ha kéred. (Én nem kértem, mert nem akartam, hogy kötözködjenek velem, hogy anyuka minek feji a tejet....)
2010. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én vittem sajátot tisztán és csak a beindításhoz használtam, a tejet nem adtam oda neki, mert tudott szopni. Így nem volt gond az elején.

Mikor már több tejem volt, a kórházi géppel szívtam éjszakára neki . Azt meg naponta egyszer fertőtlenítették, napközben én csak forró vízzel mostam el. Azt mondták az elég, tényleg lazán veszik a csecsemősök... Azóta itthon én fertőtlenítem, nem nagy fáradtság.

2010. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én vittem a sajátom és amig a kicsi első nap aludt én fejtem,így a 2.nap beindult rendesen, és 14 hónapig dőlt is rendesen! én vittem be neomagnolt és abban áztattam amikor nem fejtem,de adnak a csecsemősök is sőt ki is főzik ha megkéred őket!
2010. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem használta, mivel egyik gyereknél sem volt, felesleges.

Amíg fejtem-kb 2 hónapig, azt kézzel csináltam, de akkor sem mindig, pl éjjel sosem, nappal sem rendszeresen.

Fiam 21 hónapig szopott, 21 hós lányom még szopik.


De minden kórházban lehetőség van fertőtlenítésre.

2010. dec. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha napközben szabályosan hozzák a babákat vagy veled van és igény szerint szopik, akkor éjszakára ha elviszik bizony már kellemetlen tud lenni, mert ha beindul a tejcsi utána már éjjel a cicik nagyon be tudnak állni. Én épp most főztem ki a mellszívómat, de csak azért viszem, hogy ha nagyon muszály ne legyek bajban. Reménykedek, hogy 3 nap múlva tényleg haza mehetünk, ha nincs gond. Amúgy ha a kezedet, cicidet normálisan fertőtleníted, a bevitt sterill mellszívót meg minden használat után forró vízzel és általában fertőtlenítő folyadék is szokott lenni a csapok mellett, szóval azzal kicsit átmosod, hagyod megszáradni, semmi ok nincs amitől különösebben tartani kell, hogy lefertőződik, vagy ilyesmi.
2010. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nálunk ahol én szülök ott azt mondták saját magamnak kell megoldanom a fertőtlenítést mert ők már nem tudnak ebben segíteni.
2010. dec. 30. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!