Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szabad bórvízzel (bórsavval?...

Szabad bórvízzel (bórsavval? ) fertőtleníteni a mellet?

Figyelt kérdés
Még anyukám idejében ezzel törölték át a mellet szoptatás után, eddig én is ezt használtam, de pár helyen azt olvastam, hogy "Ne feledje, bórsavval soha nem szabad lemosni a mellét!" de indoklás nincs hozzá. Meg tudná valaki indokolni mi a "probléma" vele?
2011. szept. 11. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a gond vele, de szoptatás előtt nem kell fertőtleníteni a mellet egyébként sem. Max ha nagyon megizzadtál letörölni.
2011. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne mossuk a mellbimbót és környékét sem szappannal, sem fertőtlenítő szerrel. Ez ugyanis eltávolítja a Montgomery mirigyek természetes puhán tartó és gyógyító balzsamát. A langyos vizes lemosás elegendő naponta egyszer-kétszer.

[link] itt találtam

Azért mondjuk a napi fürdésnél én megmosakodtam szappannal/tusfürdővel, de valóban teljesen felesleges fertőtlenítgetni a melleidet, hacsak nem vagy anyatejadó.

Bár akkor sem a bórvizes lemosást ajánlják már.

2011. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, szerintem az a borax.. ezzel nyugodtan lehet, ez a szájpenész megelőzésére és kezelésére is jó a babáknál:

[link]

2011. szept. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat most már minden világos :-)! Egyébként én a Naturland-es Bórvízet használtam.
2011. szept. 12. 09:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom szájfertőzést kapott.Patikában 3%-os bórvizet adtak ,szopik után ezzel fertőtlenítsem.Ha nics ilyesmi problémátok,szerintem elég a napi megszokott higiénia. :)

10 hós baba anyukája

2011. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is a naturlandosat használtam, mert szájpenész gyanú volt

a doki mondta hogy szabad

2011. szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Wikipedia-ról a bórsav: [link] Az R és S mondatokat kell nézni mindig amikor vegyszerek veszélyességéről beszélünk. Az R mondatok, amik érdekesek ebben az esetben:

R60 A fertilitást (fogamzóképességet vagy nemzőképességet) károsíthatja.

R61 A születendő gyermekre ártalmas lehet.

A cikk szerint a Merck biztonsági adatlapjáról van ez. Nem írják, hogy milyen körülmények között lehet ártalmas, szóval sokkal többet nem tudni meg róla.

Kerestem tudományos cikkeket: [link] [link] [link] ezek alapján bórsav nem okoz meddőséget még nagyobb dózisban sem, valószínűleg ez valami korábbi tévhit lehet.

2017. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!