Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki a lefejt tejet adja a...

Aki a lefejt tejet adja a babának, illetve minden szopi után fej, hogy bírja minden alkalommal fertőtleníteni a mellszívót?

Figyelt kérdés
Nekem Avent van, sok-sok alkatrésszel, de én csak néha fejek, hogy szaporítsam a tejet. Ezért nem is fertőtelítem minden alkalommal, csak a szilikonpárnát. Este szétszedem, de belegondoltam, mi lesz ha nem akar szopizni, mert már néha megunja és ordít. A tévében mondta egyszer valaki hogy a nyári nagy melegben annyira izzadt, hogy emiatt "összeragadtak" a babával és inkább cumisüvegből adta a lefejt tejet. Belegondolni is rossz, hogy a hozzátáplálás mellett még ezzel is foglalkozni, kell, plussz a baba ellátása, játék vele, házimunka stb. Hogy lehet ezt megoldani? 6 hós anyuka
2009. ápr. 9. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én kisfiam 6 hónapig csak szopizott, aztán kezdtük meg a hozzátáplálást. a mellszívót heti egyszer fertőtlenítettem, és minden használat után alaposan elmostam (majdnem) forró vízben. ebből nem volt semmi gond ...

a legnagyobb melegben egészségesebb ha szopik a baba, mert igy steril az anyatej, lefejés után már kerülhet bele baci. Még a legnagyobb hőségben sem ivott a babám semmi folyadékot, bármivel is kínáltam, elég volt neki a tej.

A hozzátátplálás se egy nagy probléma - hisz itt a nyár a nyakunkon, hamarosan jönnek az friss, MAGYAR zöldségek-gyümölcsök. Nyilván addig adnod kell a babának almát, de abból is ahányfajta annyi ízű, és mivel először kapja, nem unja meg, adhatod neki bátran. ha már 2 hétig kapott naponta 1szer almát bevezethetsz mellé krumpilt, sárgarépát, petrezselymet, és ahogy teremnek a hazai zöldséget hetente mindig egy újat.

Nekünk ez a módszer bevált,

és a babócámnak az üveges bébipapi se kellett soha. a tejpépek se.

16 hónapig szopizott

2009. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Napi 4x fejek és minden fejés után alaposan elmosom meleg vízzel, és napi 1x kifőzöm kevés citromsavat teszek a vízbe a vízkő ellen.

6 hós baba anyukája

2009. ápr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom én minden alkalommal ki sterilizálom,mondjuk én csak elmosom és beteszem utánna 4perc után már kész is.de a nagylányomnak is 11 hós koráig csináltam de a védőnő egy évesig mondta.
2009. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 10. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!