Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok, és az orvosom...

Szoptatok, és az orvosom Ergam cseppet írt fel, hogy a méhem összehúzódjon. Nem ártok ezzel a tejmennyiségnek?

Figyelt kérdés
6 héttel a szülés után vagyok. Lehet, hogy többet ártok mint használok azzal hogy beszedem ezt a cseppet? Nem vérzem cseppet sem, és az, hogy kicsit még nagyobb a pocakom a kelleténél...nos ez sem zavar. Csak szoptatni szeretnék! Így is épp elég a tejem a babámnak :-(
2010. dec. 26. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a kórházban kaptam azt hiszem, 3 napig, az alatt én is szoptattam. Viszont a szoptatásnak méhösszehúzó hatása van, mert oxitocint termel a szervezet közben. Én nem hiszem, hogy beszedném, de ez az én véleményem.
2010. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk én sokáig véreztem, de nekem nem is ajánlott gyógyszert a dokim, csak azt mondta, hogy sok-sok szoptatás és napi 1000 mg C vitaminból, és minden rendeződni fog. Így is lett. S te nem is vérzel..., szóval én sem hiszem, hogy így beszedném a gyógyszert.
2010. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én szüléskor véreztem erősen, nekem is felírta a doki. De nem szedtem be, én is féltettem a tejet. Ennek ellenére szépen visszahúzódott a méhem.
2010. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem, nem kezdted el szedni! Nekem is írtak fel a 6 hetes kontrollon, mivel én még picit véreztem. Már másnap kissé csökkent a tej, harmadik napra pedig drasztikusan. Én is feltettem itt a kérdést, sokan azt válaszolták, hogy nekik nem ártott, de általában a szülés utáni pár nap szedték, nem hat héttel később, ahogy én (és Te is).


Amúgy rá is van írva, hogy szoptatás esetén nem ajánlott, mert apasztó hatása van. Szóval én gyorsan abbahagytam, szerencsére az elhúzódó vérzés pár nap múlva megszünt és még most is vidáman szoptatok.


4 és fél hónapos kisfiú anyukája


Ja igen, és a szoptatás is segíti a méhösszehúzódást!

2010. dec. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyukámnak egyik napról a másikra megszűnt a teje az ergamtól.

Mennyire komoly probléma a méhed mérete? Nekem szülés után nem kezdett el összehúzódni és szuriba kaptam, a tejemet nem bántotta, de biztosan máshogy hat 6 hetesen.

Én nem szedném be.

2010. dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem, hogy nem szedem.
2010. dec. 27. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!