Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 éves a kislányom és még...

2 éves a kislányom és még cicizik. Már elég kellemetlen ésmegterhelő számomra. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Napközben és éjjel is többször cicizik, illetve azon is alszik el, máshogy nem birom elaltatni.Hiába mondon neki h fáj meg ilyesmi nem érdekli.
2010. dec. 29. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
elhatarozas es kitartas...amikor eldontotted hogy vege onnatol nem adod oda neki ha fejre all akkor sem...vannak olyan gyerekek aki maguktol rajonnek hogy eleg es vannak olyanok akik kepesek lennenek az iskolai szunetben is cicizni...ilyen volt az en fiam is...21 honaposan eldontottem hogy ennyi volt mert kistesot akartunk es nehezitette a dolgot. a fiam a mi halonkban alszik es ezert elso ejszaka megprobaltam egy masik szobaban aludni...mikor ejszaka keresett es nem talat ossze hanyta magat a sirastol. akkor bementem hozza es amit olbe vettem megnyogodott majd elringattam de cicit nem adtam neki. Akkor egy kicsit megremultem hogy most akkor minden ejszaka ringatnom kell egy 12 kilos gyerekt 30 percig? de nem igy lett. Meg 2 ejszakat megebredt es sirdogalt aztan a 4. ejszaka megtaltosodott es meg sem mukkant reggelig. Azota eltelt 2 honap es mar eszebe sem jut. Nagyon megvaltozott az eletunk. kipihent vagyok a sok ejszakai alvastol. Azt tudom tanacsolni hogy ha meg nap kozben is szopizik akkor elszor a nappali cicit vond meg tole es majd csak kb 1 honap utan vedd el teljesen...meglatod sikerulni fog. A legnagyobb hibat akkor koveted el ha nem vagy kitarto mert akko elasod magad elotte...rajon hogy ha eleg hangosan es erosen sir akkor minden eler...Sok sikert kivanok neked es ne feledd barmennyire is sir es sajnalod ez csak egy par napig tart.
2010. dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Te büszke vagy rá hogy hányásig hagytad sírni a gyereked? Gratulálok! Milyen jó neked hogy mostmár kipihent vagy, és még osztod is a jótanácsot!
2010. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanez van nálunk is, csak nekem kisfiam van. Van, aki nem érti meg, hogy sok gyerek nagyon-nagyon tud ragaszkodni az anyatejhez, a cicihez. Nálunk is így történik az alvás, de nem fog örökké tartani. Hagyom, hogy a saját tempójában leszokjon róla, úgy, ahogy a többi gyerekem. Én sem hagytam volna, hogy hányjon, zokogjon... Meg szerintem a férjem sem nézte volna jó szemmel. Nekem mondjuk nem fáj, nem igazán harap. De a cici megnyugtatja, ha beteg, álmos, fáradt, mindenre gyógyír:)
2010. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az elso vagyok ...ne legy okos ...az en fiam 2 perc utan elkezd oklendezni a sirastol mert van egy veleszuletett betegsege ami tobbek kozt ezt okozza de ez nem jelenti azt hogy nem kell hagynom sirni csak azt hogy nem hagyhatoma annyit mint mas...ezert sokkal nehezebb a nevelese is...ha figyelmesen elolvastad volna a valszomat akkor lathattad volna hogy pont azert mentem be hozza mert elkezdte...nagyon buta vagy amiert ilyeneket irsz a nelkul hogy tudd mirol van szo...lehet hogy neked egy makk egeszseges gyerekd van akit konnyu kezelni de nekem nem...8 orvos latta mar a fiamat es mielott eljottem volna a rendelokbol minig megkerdeztem hogy hagyhatom-e sirni a diagnozis ismereteben es az volt a valasz hogy igen...akkor te ne ugassal nekem itt arrol hogy en milyen anya vagyok...szegyeld el magad
2010. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
soha nem szabad minositeni egy anyat mert nem tudhatod hogy milyen a gyereke. Az en lanyom masfel eves koratol ajulast szimulalt amikor valami nem tetszett neki. Orvostol orvoshoz vittem mire ez kiderult. Akkor most en is rossz anya vagyok amiert hagytam osszeesni a lanyomat az utcan egy pottyos labdaert amit nem akartam megvenni neki? Amugy a gyerekneveles szerintem is csak elhatarozas es kitartas kerdese.
2010. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Kedves első.


Én egy teljesen egészséges gyereket sem hagynék sírni, nemhogy olyat akinek ilyen gondja van. Nekem kttő van, mielőtt kiakadnál hogy nem tudom miről beszélek. A kicsi 13 hónapos, még többször kel éjszaka, és szopik, de kibírjuk, mert erről szól az anyaság hogy nem az én kényelmem az első. Nem hiszem hogy a nevelés arról szól hogy hagyom sírni, mert legfeljebb azt tanulja meg hogy hiába sír, nem segít rajta senki. Ha a te gyereked ráadásul ilyen problémával küzd, akkor tuti rohannék hozzá első nyikkanásra nehogy a saját hányadékába fulladjon bele. Annak az orvosnak viszont aki olyat tanácsol hogy hagyd sírni annak kívánom ezt.

2010. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
jesszusom hova jutottunk...soha de soha nem szoktam hagyni sirni a gyereket csak akkor eloszor hagytam akkor is az apja oleben volt...mas esetben csak akkor sir ha meguti magat veletlenul...hamarosan oda jutunk hogy ramhivjatok a gyamugyet mert rossz anya vagyok...ertsetek mar meg hogy ez nem errol szol...ne mondjatok mar nekem hogy a ti gyerekeitek soha nem sirnak...az enyem is sir de csak 2 percet hagyhatom...az az anyanya aki azt mondja hogy nem hagyta meg ennyit sirni a gyereket az hazudik...legyunk mar komolyak egy kicsit...a gyerekemnek szpasztikus izomzata van es ezert hamar gorcsberandul a gyomra es ezert oklendezik egybol. Sajnos latszik is rajta hogy nincs megnevelve mert sajnalok barmilyen nemu fenyitest vagy buntetest hasznalni vele szemben...olyan nagy mintaanyaknak hiszitek magatokat pedig egyik sem kulomb nalam sott...itelkezzetek egy egyhazi oldalon de ne itt es ne ebben a temaban amirol fogalmatok sincs...
2010. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
neken nem kell beszelnetek az anyasagrol mert ha szamomra csak arrol szolna hogy ejszaka kelunk akkor azzal nem lenne semmi baj...en a kerdesre valszoltam es azert irtam hogy kipihent vagyok. Imadtam szoptatni es nem zavart hogy kelnem kell csak az hogy nem estem teherbe...gonoszak vagytok ...elet untak ha ilyen dolgokon kepesek vagytok megakadni...inkabb oltoztesd a gyerekeidet es vidd ki oket hogolyozni minthogy nekem beszologass te hos anya
2010. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyjatok beken az elso valaszolot, van neki epp eleg gondja, biztosan nehezebb neki nevelni a gyereket ugy, hogy van ilyen betegsege. Nem kell itt elhordani mindennek, egy hozzaszolasbol nem lehet kideriteni, hogy ki hogy nevel gyereket. Konnyu felreerteni a masikat. Senki sem tokeletes, mindenki megprobal a leheto legjobb anya lenni.
2010. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
koszonom
2010. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!