Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nekem már majd 2 éves a...

Nekem már majd 2 éves a kislányom valaki segítene hogy hogyan szoktassam le róla? már enni sem akar mást mindíg csak szopizna. És már nagyon kellemetlen. Köszi a segítséget

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 18:34
1 2
 1/14 xStefix ***** válasza:

Miért nem akar enni?

Nem a nagyőrlői jönnek?

2011. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
elhatarozas es kitartas...ennyi kell hozza. Amikor eldontotted hogy nem szoptatod tobbe akkor nem adod neki es slussz. Lesz hiszti siras rivas de 5 nap utan mint aki soha nem szopott ugy elfelejti. az en 2 eves fiam is nagyon sokat szopott ejszaka es nap kozben is. 1 honapig szoktattam arra hogy csak ejszaka van cici es megtanult egyedul cici nelkul elaludni es csak ejszaka felalomban szopizott. Mikor ezt megszokta akkor jott a vegleges leszoktatas. Egyszeruen nem adtam neki. Sokan ilyenkor bevetik apukat vagy elkuldik a nagyihoz a gyereket gondolvan igy konnyebb lesz de en erre nem voltam kepes. Mikor kereste a cicit probaltam elterelni a figyelemt simogatassal es ringatassal. 5 ejszakan keresztul szenvedtunk es felkeltunk 3szor sirva majd az olembe nagy nehezen elaszunyalt. a 6. napon vegigaludta az ejszakat es azota soha tobbe nem kerte. Piszkosul nehez volt de megerte. A legnagyobb hibat akkor koveted el ha nem vagy kovetkezetes. ha egyszer azt mondod neki hogy nincs cici akkor ha a fene fenet eszik akkor sem adod neki mert ha meggondolod magad azzal csak rajon hogy kitarto sirassal es hisztivel elri a celjat es ujrakezdeni meg nehezebb lesz.
2011. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az en tapasztalatom is az, hogy az elso lepes az, hogy ne cicin aludjon el. Utana szepen le kell csokkenteni a nappali szopizasokat. En ekkor elvittem a kisfiam a mamahoz 4 napra nyaralni. Mikor hazajott 1x sirt a ciciert, utana tudomasul vette...
2011. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha erővel elveszed tőle,akkor meg minek hagytad mostanig?Csak kíváncsiság nem kötekedés.
2011. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
akkor kedves utlos ugy erted hogy inkabb szoktassuk le 6 honaposan mert ugy meg nem olyan maceras? en peldaul a gyerek szuletesekor eldontottem hogy ha lehetseges akkor 2 eves korig szoptatom
2011. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó elötti vagyok

Istenem,tévedés ne essék.Bocs ha rosszul fogalmaztam.3 éve szoptatok,és személyes tapasztalatom,hogy 2 évesen csak cirkusszal lehetne.Ezt én nem tudtam megtenni.Ez csak személyes vélemény.Én úgy gondolom,hogy vagy 1 éves kor körül ,kell elválasztani,ha nem sikerül akkor hadd szopjon amíg akar.

2011. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
És még annyit,hogy ma Születés hetén voltam,szoptatás volt a mai téma.Sok anyuka elmondta,hogy a 2 év a kritikus,akkor érzed,hogy ebből elég volt.Ez nálam is így volt.
2011. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bocs tenyleg felreertettuk egymast es "tamadasnak " vettem a valaszodat pedig van benne igazsag. Az en esetemben volt meg egy + ok. Terveztuk a kistesot de nem jott ossze amig szoptattam. az elso cicimentes honapban teherbe estem. (sajnos el is ment) valoszinunek tartom hogy ha nem terveztuk volna tesot akkor is leszoktattam volna mert mar nagyon belefaradtam az ejszakai ebredesekbe. Sajnos a fiam 2 orankent letszamellenorzest tartott es nagyon kimerito volt de szerencsere ennek mar vege.
2011. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Enyém 2 és fél éves koráig ébredt,volt,hogy tízszer.Ma az előadáson azt hallottam,hogy ez tök normális.az nem normális,ha egy szoptatott gyerektől elvárjuk,hogy átaludja az éjszakát.
2011. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
2 és fél évesen 10* ébredni egy éjszaka nem normális,bármilyen előadást is hallottál/láttál
2011. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!