Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyógyszert lehet...

Milyen gyógyszert lehet szedni szoptatás alatt, torokfájás és láz esetén?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Panadolt lehet.
2010. dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és algopyrint illetve tantum verde-t.
2010. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezd meg egy háziorvostól, vagy egy patikustól, mert nem sok mindent lehet... A tantum verdét biztosan tudom én is, de az algopyrint állítólag nem ajánlják szoptatás alatt, helyette aspirint ajánlottak nekem. Lefekvés előtt gargalizálj egy korty pálinkával, majd köpd ki! De lehetőleg ne valami bikataszajtó erősségűvel, hanem olyan 40 fokossal.
2010. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem a védőnő mondta a Panadolt, de én végül nem vettem be, a Hohes c multivitaminos ital jött be, literszámra ittam. Úgy voltam vele, hogy ha nem javulok, majd szedek gyógyszert, de addig inkább nem (pont a szoptatás miatt). Szerencsére nem volt rá szükség, a rengeteg folyadék megtette a hatását.
2010. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sikerült elérnem a háziorvost is és ő azt mondta, hogy semmilyen gyógyszert ne vegyek be. Pedig az elején úgy indultam, hogy bedurant a cicim, amitől jó lázas lettem és ezért antibiotikumot kellett szednem. Szóval valószínű inkább óvatos. Kipróbálom a sok ivást is és ettem már savanyú káposztát is. :) Viszont mások is mondták, hogy aszpirint vehetek be.

2010. dec. 30. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Lázcsillapításra sok citromos,mézes tea,ha lehet csipketea,amit nem forrázunk, csak 5-6 órán át áztatunk. citromfű,és kamilla forrázata.Torok öblögetésre tengerisós langyosvizzel gargarizálni.Figyelni kell a VAS és C-vitamin pótlására,legjobb ilyenkor a terhességi vitaminokat tovább szedni, mert a szoptatással sok vitamin kiűrűl a szervezetből.
2011. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Éva Káposzta válasza:
én algopirint szedek fejfájásra,lázra ..védönöm azt monta nyugodtan lehet szedni,én is szoptatok és nincs semmi baja a picurnak..
2017. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!