Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej/tapszer mellett...

Anyatej/tapszer mellett adtatok meg valamit enni/inni a babatoknak? (0-6 hetes)?

Figyelt kérdés

En egy hete adok kis edeskomeny-anizs teat a babamnak, hetfon volt 3 hetes. Ugye nem artok vele?

Csak mert a haziorvosom kijelentette, semmi mas, csak anyatej!


Amugy en ezt ugy fogom fel, hogy anyatejet eszik, s teat iszik... Sokszor ki volt szaradva a szaja...


2010. dec. 30. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az anyatej első "része" az híg, és az a babának az innivalója. Amúgy én mindig kínáltam vízzel, nagy meleg volt, mikor még cicizett. Volt, hogy kért, de volt hogy nem. Szerintem ártani nem árt.
2010. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az anyatej abszolút folyadék is,kánikula sincs tehát feleslegesen adod szerintem,de ártani nem ártasz vele.Bár ha eltelíted a pici gyomrocskát teával,kevesebb tápértékhez jut és nálad is kevesebb anyatej termelődik,szóval esetleg nem mond hülyeséget a doki.6 hónapig hihetetlen,de nincs szükség másra!!!
2010. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azert arra vigyazok, hogy ne teaval lakjon jol :)

Pl mikor csuklik eves utan, olyankor szoktam neki adni egy kis teat, vagy mikor nagyoon csikorog a gyomra. De akkor sem adok neki 5-10 ml-nel tobbet...

2010. dec. 30. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Nagy merészség kijelenteni, hogy semmit sem kell mellé adni.Saját tapasztalat!!!Olyan zsíros, sűrű tejem volt, hogy rendesen kínlódtunk az elején, mire rájöttem, hogy egyszerűen szomjas volt-téli baba, tehát nem a melegtől.(Simán vizet kapott vagy nagyon gyenge kamillateát üresen )Na, innentől nekem ne mondja senki, hogy BIZTOSAN! elég az anyatej, mert abban megvan az innivaló is.Minden nő más, minden anyatej más.Kész.Ha a baba elfogadja-nem szotatás helyett, hanem jóllakás után, akkor adj neki nyugodtan.
2010. dec. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

"A kolosztrumban és az anyatejben található sIgA nevû immunanyag védõréteget képez a bélfalon, amely megóvja a kisbaba még éretlen bélrendszerét a fertõzésektõl, így a kizárólag szoptatott csecsemõknél ritkábban fordul elõ hasmenéssel járó megbetegedés."

"A szoptatott és a tápszeres csecsemõk bélflórája eltérõ. A kizárólag anyatejjel táplált babák belének PH-értéke alacsonyabb, s ez a savas környezet kedvez a hasznos baktériumok (Lactobacillus bifidus) jelenlétének. Már egyetlen üveg tápszer elfogyasztása is megváltoztatja a bélflórát, amely a felnõttéhez válik hasonlóvá, s az új környezetben hamarosan megjelennek a vegyes étrendet fogyasztókra jellemzõ baktériumok. A szilárd ételek bevezetése is zavart okoz a bélflórában, az enterococcusok és az enterobaktériumok száma jelentõsen emelkedni kezd." (www.iboly.hu)


Ugyan itt a szilárd ételekről van szó, de az anyatejen kívüli folyadékok is hasonló kategóriába tartoznak. Bár általában nem okoznak ekkora változásokat a bélflórában, mégis, (hacsak nem alaposan indokolt, pl. hasfájás miatt) inkább ne itasd a babádat semmivel.


Az édeskömény+ánizs így együtt, úgy tudom, elég "erős" kombináció, mindkettőnek szélhajtó hatása van. Ha hasfájósak vagytok, akkor érdemes velük próbálkozni, de nem azonnal hasfájós teával (lehet, hogy más oka van) és nem biztos, hogy rögtön ilyen "dupla" adaggal...

Ha mégis mindenképp itatni szeretnéd a babádat, bár nem lenne rá ilyen szükség, akkor inkább tiszta vízzel tedd, ne teával vagy mással.

2010. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem adtam semmit anyatejen kívul 6 honapos korig.Májuban szuletett,a nyari kanikulaban is eleg volt az anyatej.Ha tapszeres,szukség van folyadékra,pl.vízre.
2011. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!