Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hétfőn volt egy hónapos a...

Hétfőn volt egy hónapos a kislányom. Ma még csak 4x evett, (bár az is összesen 460g) és szerintem ma már nem is fog kelni. Nem kevés ez?

Figyelt kérdés

Összességében úgy tudom, hogy elég ez a mennyiség, de az nem baj, hogy ezt "csak" négy alkalomra osztja el. Az utóbbi időben már nem keltem enni, hanem amikor Ő ébred, akkor eszik.

Bár tudom, hogy sok hasonló kérdés van/volt már, de köszönöm annak, aki válaszol.

És persze BÚÉK!


2010. dec. 31. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az elegendő mennyiséget nem lehet így számszerűsíteni, bár ez a 4 alkalom lehet, hogy tényleg kevés.

Hány kilós a babád? Időre született? Nincs besárgulva?

2010. dec. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most 4 kiló körül van (gyerek+pelus+ruha utolsó etetés előtt 4050g). Az elején kicsit sárga volt, de a múlt héten azt mondta a védőnő, hogy most már nem kell keltenem, mert elég "gyerek színe" van már. (Bár én előtte sem láttam sárgának).
2010. dec. 31. 22:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, a 40. hétre született.
2010. dec. 31. 22:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még annyi, hogy egyébként az elmúlt néhány napban a napi evése 370g-560g között volt. De többségében 450g körül mozgott.
2010. dec. 31. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy a gyerekek nagyon mások, így biztonsággal annyit tud mondani, hogy átlagosan 400-1200ml kajára van szükségük naponta. Van gyerek, amelyik 400ml-vel hízik, van amelyiknek a gyarapodáshoz 1200ml kell.

Ha a babád gyarapszik, jókedélyű, kiegyensúlyozott baba, akkor elég neki ez a mennyiség.

Az én fiam ugyan 5 alkalommal evett naponta, de még a 400ml-t se mindig hozta össze, nevettük is, hogy biztosan a levegőtől hízik:)

2010. dec. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez most kicsit megnyugtatott, az 5 végülis csak 1-el több, mint a négy. :)
2010. dec. 31. 23:20
 7/7 anonim ***** válasza:

:)

Boldog Új Évet!

2010. dec. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!