Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos babának milyen...

Monqa kérdése:

1 hónapos babának milyen sűrűn kell szopiznia vagy inkább az igény szerinti szoptatás a jobb? A fiam 7 órát is képes aludni!

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani hogy ha nem koraszülött és nem vékonyka akkor hagyni lehet aludni. Nem kell ébresztgetni.


Igény szerint a legkényelmesebb neki de ha az életviteletek megengedi - nem jártok el sokat akkor érdemes- de később ez azzal jár hogy a közértben megéhezhet mig ha 3-4 óránként enne akkor meg nem.


Mérlegeljetek.

2011. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az igény szerinti szoptatásra szavazok. Viszont a 7 óra az sok. Nekem a védőnőm is azt mondta, hogy legsűrűbben 2 óránként szoptassak, viszont 4 óránál tovább ne várjak. Persze az éjszakai alvás kivétel. Szóval ha nappal alszik 7 órát, azt szerintem ne hagyd. Gratulálok a picidhez :)
2011. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos tanácsokat! Minden jót!
2011. jan. 3. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
7 órát?? Mázlista!
2011. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az én kisfiam is ilyen volt és semmi baja. Valószínűleg tápláló a tejed. Ne keltsd fel enni, ha ő nem kéri! Szólni fog, ha éhes emiatt ne aggódj!
2011. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem, ha sokat eszik egyszerre, szépen fejlődik, akkor nem kell keltegetni. igény szerintire szavazok én is, de azért nappal 2-2,5 órát igyekeztem minimumnak venni, ha hagyta. (addig játék, átpelusozás, masszírozás... de ha akkor is sírt, akkor megszoptattam.)


ezt az oldalt ajánlom, én sokat tanultam tőlük:

www.lll.hu

2011. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp igény szerint fogsz szoptani, mivel nem hagyod üvölteni a babát. Ha 2 óránként igényli, akkor úgy, ha 4 óránként akkor me úgy. Ha össze-vissza, akkor is kénytelen leszel megetetni.


1. babám 3 óránként evett már pár naposan, 4 hónapos korától szabályos 4 óránként, mert így kérte.

2. babám néha másfél, máskor 4 óránként, össze-vissza lesz éhes.

Mindkettőt igény szerint szoptattam.

2011. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!