Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy van a...

Miért van az, hogy van a mellemben tej bőven, szoptatni is tudok belőle, de fejni mégis csak minimálisat tudok?

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
nem szívja ki egészet??nekem avent kézi mellszívóm volt s jól kiürítette mellem
2009. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem! Eddig nem volt semmi gondom, rendesen le tudtam fejni (Medela kézivel), az utóbbi 1 hétben kínlódok így. Most is úgy éreztem, van benne, ráadásul a kislányom dél óta még mindig alszik, gondoltam, hátha addig még nem ébred fel, mire újból termelődik, hogy neki elég legyen. Eddig ezzel sem volt semmi gond. Most viszont akárhogy próbáltam, csak 60-at tudtam lefejni a kettőből! Pedig biztos, hogy több van benne, ha megnyomom, jön is belőle! Ja, azt észrevettem, hogy már lassabban termelődik, most is inkább már vettem ki a fagyasztóból, hogy elég legyen:(. Ráadásul ma már szopi közben az eddig erős tejleadó reflexemet sem éreztem:(

El fog fogyni a tejem?

2009. jan. 28. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a babám 6 hetes koráig fejtem és azóta sem.Most 3 hónapos.ELkezdett fogyni a tejem ezért most megint fejek már van tejem bőven de fejni meg alig tudok! Ez érdekes nekem is! Amúgy a homeós bogyókat kezdtem el szedni és ettöl most több a tejem.
2009. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te akkor is fejsz, ha kevés jön? Szerinted ezzel megint meg lehet növelni a mennyiséget?
2009. jan. 28. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A kommentedre reagálnék. Most nyilatkozott egy doki az egyik reggeli műsorban, hogy akkor is kell fejni, ha csak pár csepp jön ki, mert fokozza a tejtermelést. Most én is ezzel próbálkozom, mert sajnos nekem is lecsökkent, alig van annyi, amennyi elég neki. Remélem tudom majd növelni a mennyiséget, ezt kívánom Neked is!
2009. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig fejtek szopi után és egyszer sem hagyjátok rá akkor tuti emelkedni fog a mennyiség!
2009. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Két gyereket szoptattam, az egyiket 14 a másodikat 20 hónapig! Mégsem bírtam SOHA lefejni 20 milinél többet, hiába próbálkoztam! Még akkor se jött több, amikor teljesn tele volt a mellem. Egyszerűen nem indult be az a tejleadó reflex, ami a kisbabától indult be nekem! :) Ha sírt a gyerek, jobban tudtam fejni, de akkor meg mindek fejjek, ha sír akkor inkább szoptattam! Nem is foglalkoztam vele, amikor úgy éreztem picit kevesebb a tej, (nem ömlik a szájába) egyszerűen gyakrabban szoptattam, éjszaka is, de azt csak kb. 8-9 hónapos korig.

Csak semmi aggódás! Jó szopiztatást és egszéséget! Üdv.

2009. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez az, hogy a fejéstől nem indul be a reflex!! Éjszaka teljesen tele volt mindkét cicim, egyikből jól lakott, a másikat lefejtem, de csak 60-at tudtam, azt is kínkeservesen. Éreztem, hogy még bőven maradt benne...
2009. jan. 29. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!