Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő mire elfelejti...

Mennyi idő mire elfelejti véglegesen?

Figyelt kérdés

Kisfiam 26 hónapos, és most már szeretném elhagyni a szoptatását, mert megterhelő már számomra. 1-én délután még szopizott, aztán este leragasztottam a ciciket és elmeséltem neki hogy bibis, és beteg, fáj most a cici. Kicsit nyöszörgött, de megértő volt. Korábban is próbálkoztam már többféle módszerrel de nem jártam sikerrel, nagyon sírt érte. De most nem. Talán már megérett rá, hogy elválasszam? Naponta többször is kéri hogy mutassam meg a "bibis" (letapasztott) ciciket, és megnézi hogy rajta van e még a tapasz, majd megnyugszik és megy a dolgára. Mindig cicin aludt el, de azóta csak ráteszi a fejét a vállamra és nézi a mesét, úgy alszik el. Igaz még néha nyöszörög látom rajta hogy szopizna de egyáltalán nem sír. Mikor merjem levenni a tapaszokat? És kb mennyi idő amire elfelejti ezt a szoptatás dolgot? Amikor már kimondhatom nyugodt szívvel hogy már nem szopizik. És persze amikor már ő sem fog vágyni rá, hanem elfelejti , az kb mennyi idő lesz innentől?

Lehet hogy hülyén fogalmaztam, nem türelmetlen vagyok, csak kiváncsi.


2011. jan. 4. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Jo ez a tapaszos modszer, meg nem hallottam. Szerintem par nap, max egy het es elfelejti, de en addig ragasztanek, amig legalabb 3 napig nem kerdezne meg.
2011. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Képzeld én is kipróbáltam ezt a módszert de az én fiam egy mozdulattal letépte a tapaszt. Egyszerűen nem hagyta magát átverni. Kipróbáltam az ecetes módszert is. Úgy bűzlöttem tőle, hogy én alig bírtam magamon elviselni de ő csak annyit mondott, hogy finom málna. Na most akkor mi legyen. Novemberben múlt 2 éves és még mindig cicin alszik el és szerintem éjjel is csak ez miatt kel fel. De ha nem adom neki akkor kitartóan és elviselhetetlenül üvölt érte. Úgyhogy te szerencsésnek mondhatod magad ha ez bevált nálatok. Nagyon sok örömet és minden jót kívánok nektek.
2011. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia, én is próbáltam már sokmindent. Sőt még ezt a tapaszos módszert is kb fél éve, de akkor úgyanígy üvöltve mint a tied letépte a tapaszt. Próbáltam már citromot, grapefruitot, sót, még borsot is semmi sem hatott. Ő is rendíthetetlenül üvöltött érte az utolsó pillanatig mindig. Ezért is sokalltam be egy kicsit mert már szörnyen erőszakos volt és éjjel is és hajnalban meg ráadásul szó szerint órákig képes volt cuppogni rajta. De most teljesen megértően reagált. Ezért is érzem hogy talán most megérett már az elválasztásra, mert most teljes mértékben megértően viselkedik és ki sem ejti a száján már 4 és fél napja. Néha még látom hogy hiányérzete van és nyöszörög, de nem sír, és nem is mondja, csak nyüszög. Olyankor mindig megölelgetem megszeretgetem és témát is vált egyből.

Úgyhogy kitartás neked is! Én is azt hittem az utolsó pillanatig hogy sohasem fog eljönni ez a nap. Aztán most még én is meglepődtem. Azért is olyan hihetetlen nekem. , hogy vajon fog e jönni még egy hullám nála, vagy ennyire egyszerű lenne innentől már?

2011. jan. 5. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!