Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány ml kell szopnia egy...

Hány ml kell szopnia egy 2hetes babának? Nem naponta, hanem alkalmanként! Kb 3-4óránként eszik a kislányom.

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a súlygyarapodása rendben van, addig ne méregesd az egyes szopásokat, mert be fogsz pánikolni hogy éhezik szegény (pedig dehogy), előkerül a táp, és vége is a szopinak. Hidd el, csak stresszeled magad. Heti 1x megméred, ha a gyarapodása jó, akkor egészen biztosan nem éhezik!
2011. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály. Ha igény szerint szoptatod, két étkezés között kibír minimum 2 órát, a súlya szépen gyarapodik a heti 1x-i mérések alkalmával, akkor minden ok: Ha méricskéled, csak kikészíted magad, hiszen az anyatej összetétele sosem egyforma, mindig a babád igényei szerinti összetételű. Még napszakonként is változik az elfogyasztott mennyiség épp az összetétel miatt: reggel általában több, de hígabb, este sokkal kevesebb, de zsírdús, töményebb. Emellett minden babának mások az igényei: egyiknek elég 50-60 mili, másnak meg 120 kell...
2011. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 30-40-50-eket evett, aztán volt, hogy 70-et és mikor utána megint csak 20at azt hittem nincs tejem, vagy nem kell neki és bepánikoltam. Sírtam, még inkább nem kellett a tejem. Megráztam magam és eltettem a mérleget. Azóta is szépen fejlődik, annyit eszik, amennyi kell neki, soha nem mérem, csak hetente 1x. Szerintem Te is ezt csináld, mert nem mindig esznek ugyanannyit és be fogsz golyózni.
2011. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mennyit eszik, a lényeg, hogy fejlődjön.
2011. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én picurom ekkor még nagyon keveset evett, kb. 20-30 ml-t.

Amúgy én is ezen gondolkoztam, és bújtam a netet, hogy mennyit is kell ennie...de aztán mikor megnyugodtam és láttam szépen fejlődik (hetente mértük), akkor rájöttem, hogy tényleg nincs erre semmiféle szabály.

2011. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!