Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos anyatejes babának...

7 hónapos anyatejes babának szüksége van folyadékra ha naponta 2-szer eszik szilárdat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Persze, eddig is szüksége lett volna!

Mindenképp adj neki vagy teát, vagy babavizet. Forralt csapvizet ne, mert az nem oltja a szomjat!

2011. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
off, miért ne oltaná a csapvíz a szomjat?
2011. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szüksége. Van olyan kicsi aki egy éves kor után is csak anyatejjel oltja a szomját.

Amíg evés előtt v után (ennyi idős korban nagyon ajánlott, mégpedig evés előtt) szopik, addig az elég. Ha evésnél nem szopik, akkor megkínálhatod vízzel, ha nem kéri akkor ne erőltesd.

2011. okt. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oh, akkor most melyik? :)
2011. okt. 13. 06:59
 5/12 anonim válasza:
Ige szüksége van.Ha esetleg nem fogadja el a vizet próbáld meg a gyümilevet azt szeretik a babák és szomjoltásra adhatsz neki anyatejet is.
2011. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 11 hónapos és nem fogadja el a vizet!Kínálgathatod vízzel, ha szomjas lesz inni fog.Én a teát, gyümölcslevet(már a cukrosat) nem tartom jó ötletnek. Szerintem ilyen időben elég nekik a tej,max centrifugált gyümölcslé,de ha nem szomjas úgysem issza meg.
2011. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 7 hónapos múlt, kétszer eszik szilárdat, és nem iszik mellé, csak szopizik. Semmi gondja nincs, van normális mennyiségű pisis pelus, ha nem iszik vizet, nem baj. Én cukros leveket alapból nem adok (minek?!), a fiam 10 éves és csak vizet iszik, meg néha almalevet és teljesen jól érzi magát.:))) (Megkóstolta pár éve a kólát és kiköpte, hogy fúj, ez csíp!:D)
2011. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy kínáld meg vízzel napi többször is, de ha nem issza meg, akkor nem szomjas, elég neki az anyatej. Nem kell erőltetni.

A fiam most 2 éves, és még szopik, idén májusig nem is ivott semmi mást, hiába kínáltam. Szerintem az hülyeség, hogyha nem kell neki a víz, adj neki teát. A víz a legjobb, ne szokja meg az édes löttyöket. Ha szomjas lesz megissza.

2011. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyatejes, szoptatott babáknak a nagy könyv szerint és szerintem sincs szüksége külön folyadékra. Most valószínű meg fognak kövezni. :) Ezt azért írom, mert pl. mi kb. 11 hós korunkban kezdtünk el rendesen vizet inni. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy amíg szopizik a baba addig onnan veszi fel a folyadékot( vizet), ugye az köztudott, hogy az anyatej 90%-ban víz. Szóval ha szépen és sokat szopizik, akkor nem kell külön vizzel itatni, kivéve nyáron. De ettől független azért kínáld meg többször vizzel pl. étkezés után, közben amikor szilárdat adsz neki. Ha kéri inni fog, ha nem, akkor nem szomjas.


A babák ösztönlények tudják mi kell vagy mi nem kell nekik, így hát kínáld vizzel és ha kéri akkor fog inni.


Én egy éves kortól van hogy sima csapvizet van hogy babavizet adok. Egy éves korig forralt csapvizet vagy babavizet.


A szentkirályinak az ásványvize forralás nélkül adható babáknak és ti is tudtok belőle inni, és nincs horror ára.

2011. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja igen és még annyit, hogy ha napi 4-6 pisis pelus van akkor bőven elegendő a folyadékhoz jut.


És a gyümölcsleveket, cukros italokat, teákat én sem javaslom még.

2011. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!